Metro Exodus Enhanced Edition z datą premiery. Do grania potrzebna będzie karta z obsługą ray-tracingu

Udoskonalona wersja Metro Exodus z 2019 roku trafi na PC już 6 maja - za darmo dla posiadaczy oryginalnej wersji gry.

@ 28.04.2021, 20:09
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Metro Exodus Enhanced Edition z datą premiery. Do grania potrzebna będzie karta z obsługą ray-tracingu

Studio 4A Games udoskonaliło swoje Metro Exodus, oddając w nasze ręce edycję Enhanced. Jeśli posiadacie Metro Exodus na Steam, Epic Games Store lub GoG, to już 6 maja w Waszej bibliotece pojawi się ulepszona wersja gry - za darmo.

Tytuł będzie widniał w bibliotece osobno, bo jest to w pewnym sensie oddzielna gra. To nadal Metro Exodus, ale wydane w udoskonalonej formie - z nowymi wymaganiami sprzętowymi. Do grania potrzebna będzie przede wszystkim karta z obsługą ray tracingu, czyli przynajmniej model RTX 2060.

Jest to bowiem pierwsza gra na rynku, która w pełni korzysta z ray-tracingu. Chodzi o to, że śledzenie promieni włączone jest na stałe i nie da się z niego zrezygnować. Dodatkowo w wersji PC (szykowane jest też wydanie na PS5 i Xboksy Series X|S 0 - na razie bez daty premiery) zastosowano "zaawansowany ray-tracing", więc można liczyć na jeszcze lepsze wrażenia, niż miało to miejsce w dniu premiery gry. Jak twierdzą twórcy, przeskok w rozwoju ray-tracingu jaki udało im się wykonać względem oryginału można porównać do "przejścia o generację wyżej".

4A Games rozbudowało grę głównie pod względem technicznym. Oprócz ulepszenia śledzenia promieni, wprowadzono wsparcie dla DirectX 12 Ultimate, DLSS 2.0 czy formatu GPU FP16. Przy okazji usunięto zgłaszane przez graczy błędy. Nie zdecydowano się jednak na wprowadzenie nowej zawartości w postaci dodatkowych misji czy lokacji.

Metro Exodus Enhanced Edition będziemy mogli przenieść zapisy rozgrywki z oryginalnej wersji gry. Jednocześnie tytuł ma pozwolić rozegrać dowolny rozdział gry bez konieczności przechodzenia jej w całości od nowa - wówczas zaczniemy zabawę z domyślnym ekwipunkiem.


Sprawdź także:
Metro Exodus

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?