PlayStation 5 otrzymało kolejną aktualizację oprogramowania

System operacyjny konsoli PlayStation 5 został po raz kolejny zaktualizowany. Sony nie ujawniło niestety listy zmian, twierdząc jedynie, że chodzi o stabilność działania systemu.

@ 28.04.2021, 09:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 otrzymało kolejną aktualizację oprogramowania

Od ostatniej aktualizacji systemu operacyjnego konsoli PlayStation 5 minęły zaledwie dwa tygodnie, a w PlayStation Network zadebiutowała kolejna wersja firmware'u. Soft oznaczony numerem 21.01-03.10.00.03-00 nie wprowadza niestety żadnych nowych rozwiązań, skupiając się najpewniej na poprawkach dostrzeżonych przez inżynierów błędów i niedociągnięć.

Sony nie przygotowało żadnej notki prasowej, a w związku z tym nie wiemy co dokładnie zostało w nowym oprogramowaniu zmienione. Ujawniono jedynie, że firmware poprawia wydajność i stabilność działania systemu - jak to zwykle bywa w przypadku tego typu aktualizacji. Ze względu na to, że aktualne oprogramowanie platformy jest konieczne do korzystania ze wszystkich jego funkcji sieciowych, nie macie opcji jego odrzucenia.

Na koniec przypomnę, że poprzedni firmware zawierał nowe funkcje. Prócz tego, że zmodyfikował on działanie niektórych opcji, wprowadził możliwość przerzucania gier z dysku wewnętrznego PlayStation 5 na nośnik podłączony do portu USB. Mimo że niemożliwe jest uruchamianie oprogramowania dedykowanego PS5 bezpośrednio z pamięci zewnętrznej, przenoszenie danych jest sposobem na uniknięcie kilkukrotnego pobierania ich z sieci.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?