Yoshinori Ono, twórca Street Fighter, od teraz w DelightWorks

Ojciec serii Street Fighter odszedł z Capcomu i dołączył do zespołu DelightWorks. Co ciekawe, nie będzie się w nim zajmował kolejną bijatyką, ale poświęci swój czas grom mobilnym.

@ 27.04.2021, 20:43
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
inne

Yoshinori Ono, twórca Street Fighter, od teraz w DelightWorks

Wieloletni producent wykonawczy Street Fighter i legenda branży bijatyk, Yoshinori Ono, ogłosił, że w przyszłym miesiącu rozpocznie pracę jako prezes i dyrektor operacyjny DelightWorks, kończąc swoją prawie 30-letnią kadencję w Capcom.

W tweecie z oficjalnego konta Ono skierowanym do społeczności bijatyk deweloper powiedział: "1 maja przejdę z Capcom do innej firmy. Mam zamiar pracować w studiu, które jest trochę inne niż to, do którego jestem przyzwyczajony. Będę też patrzeć na rozwój z innej perspektywy niż w przeszłości" - prawdopodobnie nawiązując do faktu, że DelightWorks to firma zajmująca się grami mobilnymi, najbardziej znana z produkcji RPG Fate/Grand Order.

Ono dodał, że jego wcześniejsze doświadczenia w pracy nad grami były "bardzo ekscytujące, ale nie może doczekać się dalszego rozwoju w nowej roli". Na razie żegna się ze społecznością graczy lubiących bijatyki, prosząc o życzenie mu szczęścia na nowej ścieżce dalszej kariery.

Yoshinori po raz pierwszy ogłosił, że odchodzi z Capcom w sierpniu zeszłego roku, mówiąc wtedy, że jest gotowy ponownie doświadczyć Street Fighter jako „zwykły gracz” i miał odejść tego lata. Obecnie nie wiadomo, co spowodowało, że pozostał na kilka dodatkowych miesięcy, ale dzisiaj potwierdził, że rozpocznie swoją nową rolę w DelightWorks już 1  maja 2021 r.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?