Premiera Starfield odbędzie się jeszcze w tym roku, ekskluzywnie na Xboksach

Microsoft i Bethesda starają się, aby Starfield trafiło do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Niestety projekt będzie ekskluzywny dla Xboksów, co oznacza, że właściciele konsol PlayStation, przynajmniej przez jakiś czas, nie będą w stanie w niego zagrać.

@ 27.04.2021, 09:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Premiera Starfield odbędzie się jeszcze w tym roku, ekskluzywnie na Xboksach

W ostatnim czasie sporo pisaliśmy na temat tego, że Microsoft przejął firmę Bethesda, a w rezultacie wszystkie marki do niej należące. Dużo potem mówiło się o ewentualnej ekskluzywności projektów przygotowywanych przez Bethesdę dla konsol Xbox, a z najnowszych doniesień wynika, że zaczną się one powoli materializować. Starfield, nowy projekt Bethesdy, nie trafi prawdopodobnie do posiadaczy PlayStation 5. Jego premiera - jak dobrze pójdzie - będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku.

Rewelacje, o których mowa powyżej, dotarły do nas za sprawą podcastu (dostępnego poniżej), w którym znany insider, Rand al’Thor, stwierdził, że Microsoft i Bethesda robią, co mogą, aby Starfield trafiło do sprzedaży w okresie tegorocznych świąt. Dodał on, że proces opracowywania gry dobiegł już w zasadzie końca, a deweloperzy w tym momencie już tylko dopieszczają poszczególne elementy projektu. 

"Dowiedziałem się z wiarygodnego źródła, że Starfield jest w 100% tytułem ekskluzywnym dla Xboksa. Robiłem nawet zakłady w temacie, a nie jestem do tego skłonny, jeśli nie mam przekonania, że uda mi się wygrać. Jestem naprawdę przekonany, że Starfield zadebiutuje tylko na Xboksie i powiedziano mi też, że Microsoft stara się, jak może, aby premiera nastąpiła pod koniec bieżącego roku. Naprawdę chcą Starfield w te święta".

Jako że mamy do czynienia z pogłoskami, podchodźcie do nich sceptycznie. Pamiętajcie jednak, że to nie pierwszy raz kiedy docierają do nas podobne informacje, co oznacza, że prawdopodobnie jest coś na rzeczy. Jak tylko sytuacja się wyklaruje, nie omieszkamy Was oczywiście powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:44, 27.04.2021
Ja już się gubię z polityką Microsoftu. Oni traktują swoje platformy (a PC, z racji Windowsa, jest też de facto ich) jako jedno, czy rzeczywiście tylko Xbox dostanie tę grę?
1 kudosMaterdea   @   14:56, 27.04.2021
Myślę, że autorom tej informacji - czyli cytowanym podcasterom - chodziło o to, że Starfield będzie ekskluzywny dla Microsoftu. Czyli pojawi się na PC-tach, Xboksach Series X i S, a także w Chmurze. Po prostu niefortunnie użyty skrót myślowy (prawdopodobnie w kontekście PlayStation 5).
0 kudosluki505   @   19:02, 27.04.2021
Cytat: Guilder
Ja już się gubię z polityką Microsoftu. Oni traktują swoje platformy (a PC, z racji Windowsa, jest też de facto ich) jako jedno, czy rzeczywiście tylko Xbox dostanie tę grę?

Microsoft to od dawna gubi się w zeznaniach, ja już im nie wierzę a w szczególności Philowi Spencerowi.