Wygląda na to, że Godfall będzie miało premierę na PlayStation 4

Efektowny slasher z elementami RPG, Godfall, dostępny jest obecnie tylko na PlayStation 5, ale z najnowszych doniesień wynika, że grać będziemy również niebawem na PlayStation 4.

@ 26.04.2021, 09:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Wygląda na to, że Godfall będzie miało premierę na PlayStation 4

Godfall to jedna z pierwszych gier dostępnych na PlayStation 5. Tytuł zawitał też na komputerach osobistych, a z najnowszych doniesień wynika, że zagramy w niego wkrótce także na PlayStation 4. Na to przynajmniej wskazuje karta gry, jaka dostępna jest na oficjalnej stronie PEGI - europejskiej organizacji przydzielającej kategorie wiekowe grom. Nie jest to oczywiście potwierdzenie, ale swoista wskazówka.

Godfall opracowane zostało przez studio Counterplay Games, a jego oficjalna zapowiedź miała miejsce w trakcje The Game Awards 2019. Ujawniono wówczas, że będzie to tytuł ekskluzywny dla PlayStation 5, choć była mowa o ekskluzywności czasowej, 6-miesięcznej. W związku z tym gra już 12 maja może zadebiutować na innych platformach, w tym na wspomnianym PlayStation 4.

Karta Godfall dostępna na stronie PEGI opisuje je jako produkcję z gatunku "RPG akcji, w którym gracz wciela się w ostatniego z rycerzy Valorian, który musi przemierzyć pełne niebezpieczeństw krainy w celu zapobieżenia globalnej katastrofie". Robimy to oczywiście za sprawą wielu różnych rodzajów wyposażenia, bezustannie poprawiając umiejętności walki. 

Ani producent, ani wydawca nie skomentowali sytuacji, co oznacza, że oficjalnego potwierdzenia premiery Godfall na PS4 na razie nie mamy. Jest oczywiście spora szansa, że projekt trafi też w ręce właścicieli konsol Xbox, ale czy faktycznie tak będzie, musimy poczekać. W międzyczasie zapoznajcie się z naszą recenzją, a jeśli rozważacie zakup na PC, spójrzcie też na wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:
Godfall

Godfall

Premiera: 12 listopada 2020
PC, PS5, PS4

Godfall to produkcja studia Counterplay Games, która powstała pod egidą firmy Gearbox Software. Tytuł to slasher z naciskiem na pozyskiwanie ekwipunku obficie wypadająceg...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   20:18, 26.04.2021
Sony powinien ten niewypał zakopać w najgłębszym dole.