Discord nie jest obecnie zainteresowany przejęciem przez Microsft

Szefostwo Discorda uznało, że chce na razie zachować swoją niezależność. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie powróci do rozmów na temat sprzedaży.

@ 21.04.2021, 09:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Discord nie jest obecnie zainteresowany przejęciem przez Microsft

Pisaliśmy mniej więcej miesiąc temu o tym, że Microsoft zastanawia się nad przejęciem Discorda. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, usługa nie zostanie sprzedana, mimo że potencjalnych zainteresowanych jej zakupem było sporo. Tak przynajmniej czytamy w raporcie przygotowanym przez redakcję Wall Street Journal.

Anonimowe źródła Wall Street Journal twierdzą, że spółka będąca właścicielem Discorda rozważa w tym momencie ewentualne wejście na giełdę, ale na razie sprzedaż nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości sytuacja się nie zmieni. Szefostwo Discorda otwarte jest na dalsze rozmowy w odpowiednim momencie.

Redakcja Wall Street Journal donosi, że "co najmniej trzy firmy wyraziły chęć podpisania umowy", a przy okazji że usługa radzi sobie dobrze, w związku z czym, chce pozostać niezależna w najbliższej przyszłości. Co oznacza najbliższa przyszłość? Nie sposób powiedzieć. Trzymamy zatem rękę na pulsie.

Discord jest obecnie prywatną firmą. Każdego miesiąca z platformy korzysta aktywnie ponad 140 milionów użytkowników.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?