Sony zrezygnowało z wyłączenia PlayStation Store na PS3 i PS Vita

Wirtualny sklep będzie działać na PS3 i PS Vita nieco dłużej. W lipcu stracimy do niego niestety dostęp z PSP.

@ 21.04.2021, 09:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, psv

Sony zrezygnowało z wyłączenia PlayStation Store na PS3 i PS Vita

Pisaliśmy wczoraj o tym, że konsole PlayStation mogą w pewnym momencie przestać uruchamiać gry, a jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być brak połączenia z siecią PlayStation Network. Prawdopodobnie z tego powodu Sony zdecydowało się zrezygnować z zablokowania dostępu do PlayStation Store na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation Vita, co zaplanowano na lipiec bieżącego roku.

Szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, napisał na blogu PlayStation, że wraz ze swoimi ludźmi dokładniej przyjrzał się temu, jakie konsekwencje będzie miało wyłączenie PS Store dla dwóch wymienionych powyżej platform. Okazało się, że ich dezaktywacja nie jest zbyt dobrym pomysłem i postanowiono z niej zrezygnować. Jedyna konsola, która straci wsparcie PlayStation Store to PSP - nastąpi to 2 lipca.

"Pomysł zrodził się z wielu czynników, włączając w to wyzwania związane ze wsparciem sprzedaży na starszych urządzeniach oraz potrzeba przekierowania większej ilości środków na nowsze urządzenia, na których jest większość graczy. Widzimy, że wielu z Was z pasją podchodzi do możliwości ciągłego kupowania klasyków na PS3 oraz PS Vita, więc z przyjemnością informuję, iż znaleźliśmy rozwiązanie".

Sony nie zdradziło jak długo sklepy PS3 oraz PS Vita będą działać, ale w najbliższym czasie nic w tej kwestii nie powinno się zmienić. Jak tylko pozyskamy nowe informacje w temacie, będziemy Was oczywiście o tym informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   17:20, 21.04.2021
Przynajmniej będzie więcej czasu na ewentualny zakup jakichś gier czy dodatków już na spokojnie. Niestety sklep na PS3 działa wolno i przeglądanie go jest męczarnią Smutny Jeśli chodzi o PSP, to chyba nadal istnieć będzie opcja zakupu i pobrania plików na PS3, a później przeniesienie ich za pomocą kabla na PSP lub po prostu grać na Vicie, więc nie jest tragicznie. Do tego skoro widzą tych pasjonatów to niech zorganizują choć jeszcze jedną wyprzedaż.