Nowa aktualizacja PlayStation 5 pozwoli nam zaoszczędzić miejsce

PlayStation 5 otrzymuje dzisiaj firmware, dzięki któremu możliwe będzie zaoszczędzenie miejsca na wewnętrznym dysku SSD. Zmodyfikowane zostaną też niektóre rozwiązania.

@ 14.04.2021, 12:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Nowa aktualizacja PlayStation 5 pozwoli nam zaoszczędzić miejsce

PlayStation 5 jest na rynku od kilku miesięcy - choć niełatwo niestety je dostać - ale dopiero dziś otrzymuje ono pierwszą konkretniejszą aktualizację oprogramowania. Firmware wprowadzi oczywiście sporo różnych zmian i poprawek, a przy okazji doda kilka do tej pory niedostępnych rozwiązań. Jedno z nich pozwoli nam zaoszczędzić co nieco miejsca na wewnętrznym dysku SSD.

Nowy soft dla PlayStation 5 trafi do PlayStation Network jeszcze dziś. Po jego zaaplikowaniu będziemy mogli korzystać z nośników USB, aby przechowywać na nich nie tylko gry przeznaczone dla PlayStation 4, ale także te dedykowane PlayStation 5. Nie oznacza to jednak, że będzie się je dało odpalać bezpośrednio z zewnętrznego napędu. Gry dla PS5 będziemy mogli pobrać i przechowywać na USB (nie będzie się dało wgrać danych z zewnątrz), a gdy uznamy, że chcemy zagrać, będziemy mogli przerzucić je na wewnętrzny SSD i z niego uruchomić.

Jeśli chodzi o inne zmiany, dostrzec można je między innymi w głównym menu interfejsu. Dzięki temu łatwiej będzie można dostać się do istotnej zawartości. Dla przykładu, możliwe będzie szybkie przełączanie się pomiędzy drużynami oraz listą znajomych. Ponadto dodana zostanie opcja wyłączenia chatu w grach, ewentualnie dopasowania głośności każdego z użytkowników danej sesji.

Kolejna istotna nowość dotyczy pobierania aktualizacji w przypadku gier, które skorzystają z tej opcji. Gdy będzie to możliwe, gra pobierze istotne patche w momencie gdy konsola będzie włączona albo gdy działa w trybie uśpienia. Nie wiadomo niestety czy przeprowadzona zostanie też od razu instalacja, czy ta będzie miała miejsce tylko wtedy, gdy PlayStation 5 będzie działać w normalnym trybie.

Idąc dalej, zmiany dostrzeżemy w bibliotece gier (możliwe będzie ukrywanie poszczególnych tytułów), trofeach (wyłączymy automatyczne robienie screenshotow/filmów) oraz w Share Play. Aktualizacja oprogramowania PlayStation 5 jest oczywiście obowiązkowa, więc koniecznie się na nią zdecydujcie. W najbliższych tygodniach wiele zmian dostrzeżemy też w PlayStation App, czyli aplikacji mobilnej, umożliwiającej nam np. kontrolowanie PS5 smartphonem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?