Sony skupi się na grach wysokobudżetowych

Japończycy chcą mniejszy nacisk położyć na tytuły niskobudżetowe, opracowywane przez mniejszych rozmiarów studia. Skupią się na projektach z kategorii AAA.

@ 13.04.2021, 13:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Sony skupi się na grach wysokobudżetowych

PlayStation od lat słynie z wyśmienitych gier ekskluzywnych. Właściciel marki, Sony, dostrzegł dawno temu ogromny potencjał w wysokobudżetowych projektach AAA, a w rezultacie korporacja zamierza położyć na nie jeszcze większy nacisk. Tak przynajmniej czytamy w raporcie, jaki przygotował dziennikarz portalu Bloomberg, Jason Schreier. Spodziewajcie się więc kolejnych hitów pokroju The Last of Us, Uncharted oraz Horizon: Zero Dawn.

Jak wynika z raportu opracowanego przez Schreiera, Sony zamierza prawie całkowicie odejść od niewielkich produkcji, na rzecz wielkich i wysokobudżetowych gier pokroju tych, jakie otrzymujemy od Guerrilla Games oraz Naughty Dog. Mimo że najczęściej kosztują one dziesiątki milionów dolarów, zarabiają znacznie więcej, a przy okazji stanowią często początek nowych marek, tudzież serii, które często sprzedają się z odsłony na odsłonę coraz lepiej.

Zmianę podejścia widać w ostatnich kilku latach. PlayStation otrzymuje coraz mniej tytułów niskobudżetowych, a nawet jeśli takowe dostaje - jak np. Dreams od Media Molecule - marketing w ich przypadku jest raczej skromny. W efekcie nie sprzedają się one tak dobrze, jakby mogły i nie zyskują zasłużonej popularności. Niewielkie studia deweloperskie oddelegowywane są do większych projektów albo zamykane, jak np. SIE Japan Studio.

W raporcie, o którym mowa czytamy też na temat remaku The Last of Us oraz Days Gone 2, którego ekipa prawdopodobnie przygotowuje obecnie kolejne Uncharted.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   18:19, 14.04.2021
Teraz będą klepać kolejne części kilku topowych marek, a resztę produkcji podkupią w ramach czasowej ekskluzywności? Pokręcony Tak na serio to kolejne "genialne" pomysły szefowstwa są coraz bardziej bzdurne i mówię to jako wieloletni fan PS Poirytowany Jak jeszcze się okaże, że według nowych plotek odrzucili projekt Kojimy, a ten poszedł z tym do Microsoftu to nie mam słów Konsternacja