Sony przygotowuje remake The Last of Us?

Wygląda na to, że firma Sony chce przygotować remake The Last of Us przeznaczony dla PlayStation 5. Projekt początkowo opracowywany był przez Visual Arts Service Group, a obecnie zajmuje się nim Naughty Dog.

@ 13.04.2021, 11:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, ps4, ps5

Sony przygotowuje remake The Last of Us?

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Days Gone 2 - kontynuacja całkiem niezłej gry akcji studia Bend - prawdopodobnie nie powstanie, bo ekipa zajmuje się kolejną odsłoną serii Uncharted. Dziś natomiast mamy nowe doniesienia na temat drugiej wielkiej marki, należącej do sony - The Last of Us. Z najnowszych plotek wynika, że Sony przygotowuje remake, który miałby zadebiutować na PlayStation 5.

Za plotki odpowiada redakcja portalu Bloomberg. Z opublikowanego przez nią raportu wynika, że firma Visual Arts Service Group pracowała nad remakiem The Last of Us, a prace rozpoczęto około 2018 roku. Projekt następnie przejęli twórcy marki, czyli Naughty Dog, ale z oczywistych względów konkretów na jego temat brak. Wszyscy zaangażowani milczą i raczej nic się szybko w tej kwestii nie zmieni.

Co ciekawe, Visual Arts Service Group pierwotnie chciało odświeżyć coś innego: pierwszą odsłonę cyklu Uncharted. Ze względu na to, że jego koszty byłyby znaczące, wydawca się nie zgodził i wyszedł z propozycją opracowania właśnie The Last of Us. W międzyczasie zadebiutowało The Last of Us 2, a remake "jedynki" został przejęty przez Naughty Dog, które miało już nieco więcej czasu.

Jak tylko pojawią się konkrety, będziemy Was oczywiście informować.


Sprawdź także:
The Last of Us

The Last of Us

Premiera: 14 czerwca 2013
PS3

The Last of Us to ekskluzywna dla konsoli PlayStation 3 gra przygodowa, stworzona przez studio Naughty Dog (twórców takich serii, jak Crash oraz Uncharted).Fabuła gry prz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   11:26, 13.04.2021
Dziwię się, że chcą zrobić remake gry, która nawet dzisiaj bardzo dobrze wygląda. Chyba, że jest to przygotowanie też dla wersji na PC.
0 kudospetrucci109   @   13:58, 13.04.2021
Remake remaku 😅 To już zaczyna być absurdalne...
0 kudosTheCerbis   @   21:55, 13.04.2021
Cytat: petrucci109
Remake remaku 😅 To już zaczyna być absurdalne...
Naughty Dog przygotowało tylko remaster na nowsze konsole, chyba że o czymś nie wiem. Nie znaczy to oczywiście, że popieram. Bo takiego bezsensownego pomysłu nie popieram.