Premiera Baldur's Gate III to odległy temat

Przed twórcami Baldur's Gate III jest jeszcze mnóstwo pracy. Z tego powodu studio Larian nie jest jeszcze gotowe na to, by ujawnić termin wydania finalnej wersji gry. Nadal nie ma choćby przybliżonej daty premiery.

@ 07.04.2021, 14:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Premiera Baldur's Gate III to odległy temat

Baldur's Gate III jest od kilku miesięcy dostępne w ramach wczesnego dostępu Steam - jeśli chcecie zagrać, możecie to zrobić, sprawdźcie tylko wymagania sprzętowe. Gracze na pewno zastanawiają się kiedy projekt zadebiutuje w swojej finalnej postaci, a wszystko wskazuje na to, że przed studiem Larian jeszcze sporo pracy. Deweloperzy nie mają nawet przybliżonej daty premiery wersji 1.0, co oznacza, że w tym roku szanse na nią są raczej znikome.

Szef Larian, Swen Vincke, rozmawiał ostatnio z redakcją portalu Destructoid, a podczas wywiadu zapytany został właśnie o datę premiery Baldur's Gate III. Z oczywistych względów nie powiedział on niestety niczego konkretnego, przyznając jedynie, że przed pracownikami studia jeszcze mnóstwo pracy. Wiele rzeczy trzeba domknąć, a inne mocno zmodyfikować.

"Nadal mamy przed sobą mnóstwo pracy", powiedział Vincke. "Ale wiemy, co chcemy zrobić i kiedy będziemy... kiedy będziemy zbliżać się do końca, będzie to widać. Na razie czeka nas mnóstwo pracy".

Baldur's Gate III dostępne jest we wczesnym dostępie na PC. W tym momencie nie wiemy niestety kiedy będzie miała miejsce premiera finalnego produktu, ani kiedy pojawią się konwersje przeznaczone dla innych platform. Można jednak spokojnie założyć, że Baldur's Gate III wcześniej czy później trafi w ręce właścicieli konsol.


Sprawdź także:
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Premiera: 06 października 2020
PC

Baldur's Gate III to kontynuacja kultowej serii klasycznych gier cRPG, która wraca po 18 latach. Za przygotowanie gry odpowiada Larian Studios, ojcowie cyklu Divinity: Or...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   15:00, 07.04.2021
No co Wy? Liczyłem, że jeśli to wczesny dostęp, to prace są dość zaawansowane.