Embracer Group łączy siły z Gearbox Entertainment

Przejęcie wycenione na ponad miliard dolarów doszło do skutku - tak przynajmniej czytamy w informacji prasowej, jaką otrzymaliśmy od Embracer Group. Co ciekawe, zakup nie ma mieć żądnego wpływu na markę Borderlands oraz współpracę Gearbox Software z Take-Two.

@ 07.04.2021, 13:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Embracer Group łączy siły z Gearbox Entertainment

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Embracer Group postanowiło połączyć siły z Gearbox Entertainment. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, transakcja dobiegła końca, co oznacza, że twórcy serii Borderlands mają nowego właściciela. Nie musimy się jednak obawiać o rozwój gier opracowanych przez Gearbox - wszystkie będą nadal powstawać, także we współpracy z innymi wydawcami.

W ostatnim czasie w naszej branży dostrzec można było wiele zmian i przejęć. Najgłośniejszy był zakup Bethesdy przez Microsoft, ale równie istotne było przejęcie Codemasters przez Electronic Arts oraz Gearbox Entertainment przez Embracer Group. Każda transakcja to setki milionów dolarów, zmiany kadrowe, a także - potencjalnie - nowe projekty.

Choć szczegółów na temat współpracy pomiędzy Embracer Group oraz Gearbox Entertainment nie znamy, obie firmy potwierdziły za sprawą informacji prasowych, że umowa doszła do skutku, a w rezultacie Embracer Group wyłożyło na drugą ze wspomnianych spółek 1,3 miliarda dolarów. W ten sposób Gearbox dołączyło do ciągle rozszerzającego się portfolio grupy, do której należy m.in. THQ Nordic, Deep Silver oraz Aspyr Media.

Mimo przejęcia, Take-Two nadal będzie zajmować się wydawaniem kolejnych odsłon serii Borderlands, jak również innych projektów. Nie mamy dostrzec też żadnych zmian, jeśli chodzi o działanie poszczególnych gier oraz dalszy ich rozwój. Co się zatem zmieni? Okaże się niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?