Project 007 od IO Interactive zaprezentuje oryginalną opowieść i nowego Jamesa Bonda

Hakan Abrak, dyrektor generalny studia IO Interactive, powiedział w wywiadzie udzielonemu redakcji serwisu IGN, że ich James Bond nie będzie kopią filmowego agenta, a ma posiadać unikatowy wygląd i charakter. Podobnie będzie z historią, która nie będzie adaptacją jednej książki lub filmu.

@ 07.04.2021, 12:42
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps5, xbox x/s

Project 007 od IO Interactive zaprezentuje oryginalną opowieść i nowego Jamesa Bonda

Tuż przed wypuszczeniem trzeciej - i jak na razie ostatniej - odsłony nowej serii poświęconej Hitmanowi, studio IO Interactive zapowiedziało stworzenie zupełnie nowej gry z Jamesem Bondem. Gra ukrywająca się pod nazwą, jak mniemamy pseudonimem, Project 007 ma zaoferować kolejne otwarcie dla tej marki w świecie wirtualnej rozrywki po kilku nieudanych próbach licencjonowanych przygód najsławniejszego agenta Jej Królewskiej Mości.

Do tej pory gry z Jamesem Bondem poruszały się w obrębie filmowych adaptacji powieści Iana Fleminga. Bohaterami gier byli aktorzy wcielający się w poszczególne części, a wydarzenia lepiej lub gorzej dotyczyły kinowych obrazów. Jednak IO Interactive chce przełamać ten trend, oferując autorskie podejście nie tylko do rozgrywki, ale też sylwetki protagonisty, który ma być co prawda inspirowany książkami oraz filmami, jednak nie odwzorowywać żadnej istniejącej już iteracji Bonda.

W najnowszym wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN dyrektor zarządzający IO Interactive, Hakan Abrak, poruszył kwestię inspirowania się poprzednimi dziełami opierającymi się na pisarskich dokonaniach Fleminga w Project 007. Deweloperzy chcą i mają w planach wykreować "[autorskiego - dop. red.] Bonda dla branży gier wideo".

"(...) Nie inspirujemy się tylko jednym filmem, grą lub czymkolwiek. Inspirujemy się wszystkimi produktami w obrębie marki i korzystamy z każdej z nich po trochę, by stworzyć oryginalnego Bonda, oryginalną historię (...). Spoglądamy w przyszłość chcąc stworzyć zupełnie nową społeczność, aby gracze mogli nazywać własną." - podsumował Hakan Abrak.

Project 007 owiany jest na razie tajemnicą. Nie znamy ani przybliżonej daty premiery, ani platform docelowych. Twórcy stawiają jednak na ambitne plany, bowiem dzięki potencjalnemu sukcesowi produkcji chcą stworzyć z tego całą trylogię.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:24, 07.04.2021
Fajne podejście. Podoba mi się.