Foxconn uważa, że problemy z dostępnością chipów potrwają do połowy 2022 roku

Foxconn komentował niedawno swoje najnowsze wyniki finansowe, a z wypowiedzi szefa korporacji wynika, że sytuacja na rynku układów scalonych nie ulegnie zbyt szybko poprawie. Czeka nas jeszcze co najmniej rok zawirowań i problemów z dostępnością chipów.

@ 05.04.2021, 12:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, switch, ps5, xbox x/s

Foxconn uważa, że problemy z dostępnością chipów potrwają do połowy 2022 roku

Dużo w ostatnim czasie mówi się o problemach z dostępnością komponentów do produkcji komputerów, tudzież konsol. Sytuacja miała ulec poprawie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale jeden z czołowych dostawców podzespołów, Foxconn, nie ma zbyt optymistycznych wieści. Jak się okazuje, korporacja uważa, że obecny stan rzeczy potrwać może do połowy 2022 roku. Wpłynie to na wszystkie branże, nie tylko te związane z wirtualną rozrywką.

Z początkiem pandemii COVID-19 wiele fabryk związanych z elektroniką przestało działać. Po kilku miesiącach wznowiły one prace, ale wygląda na to, że reperkusje tych wydarzeń będą z nami dość długo. Zatrzymane linie produkcyjne, a potem różne fluktuacje związane z szerzeniem się wirusa, doprowadziły do sporego deficytu komponentów służących do produkcji komputerów, konsol, telewizorów, smartfonów itd.

Foxconn jest jednym z największych dostawców i producentów podzespołów dla takich gigantów, jak Apple, Microsoft, Sony oraz Nintendo. Firma rozmawiała niedawno ze swoimi inwestorami, a jej szef, Young Liu, powiedział, że choć w ostatnim czasie dostawy komponentów przebiegały nieco sprawniej, będą one bardziej ograniczone w kolejnych miesiącach. Deficyt trwał będzie co najmniej do połowy 2022 roku.

Oczywiście stanowisko Foxconn nie jest wyznacznikiem sytuacji dla całej branży, albowiem ta jest rozwojowa i ciągle się zmienia. Patrick Chen z tajwańskiego CLSA sądzi na ten przykład, że w ciągu najbliższych miesięcy powinno być widoczne spore odbicie, a w efekcie dostępność układów scalonych będzie większa. Przełoży się to natomiast na stany magazynowe konsol nowej generacji oraz układów potrzebnych do poprawnego działania komputerów osobistych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?