Marka Ghostrunner sprzedana firmie 505 Games

Dzięki transakcji polski wydawca All in Games będzie miał fundusze na opracowywanie kolejnych projektów. Sprzedaż zapewniła firmie ponad 20 milionów złotych, a budżet Ghostrunner pochłonął mniej więcej połowę tej kwoty.

@ 01.04.2021, 09:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Marka Ghostrunner sprzedana firmie 505 Games

Ghostrunner to całkiem udana cyberpunkowa gra akcji, opracowana przez trzy studia: One More Level, 3D Realms oraz Slipgate Ironworks. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, prawa do marki przejęło 505 Games, czyli jeden z dwóch wydawców przedsięwzięcia (drugim jest polskie All in Games). Transakcja wyceniona została na 5,8 miliona dolarów czyli niespełna 23 miliony złotych.

"Gdy All in Games nabywało prawa do marki, 5050 Games również było zainteresowane zakupem, ale we wstępnych etapach naszej kooperacji nie mogliśmy dojść do porozumienia", powiedział Piotr Zygadło, szef All in Games. "Ghostrunner szybko stał się ogromnym sukcesem, co przekonało ich do ponownego złożenia oferty - z typu trudnych do odrzucenia. Ta transakcja pokazuje, że strategia, jaką obraliśmy była właściwa. 5 milionów euro, które pozyskaliśmy za sprawą sprzedaży, a które trafią do naszej firmy, pozwolą nam przyspieszyć proces opracowania".

Ghostrunner trafiło do sprzedaży w dniu 27 października 2020 roku, a jego koszty opracowania - równe 2,5 mln euro - zostały pokryte w dniu premiery, a od tamtej pory - za sprawą dobrych recenzji graczy i redakcji - projekt na siebie zarabia. Z tego co ujawniono, do lutego 2021 roku rozszedł się on w nakładzie przekraczającym 0,5 mln egzemplarzy. Ghostrunner dostępne jest na PC, PS4, Xboksie One oraz Switchu.


Sprawdź także:
Ghostrunner

Ghostrunner

Premiera: 27 października 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Ghostrunner to przygodowa gra akcji stawiająca na bardzo trudną i dynamiczną rozgrywkę w mrocznej, cyberpunkowej przyszłości. Za projekt odpowiada polskie niezależne stud...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?