Zapowiedziano Total War: Rome Remastered, premiera w kwietniu

Wyśmienita informacja dla wszystkich fanów Rome: Total War. Studio Creative Assembly pracuje obecnie nad zremasterowaną wersją klasyka sprzed lat. Total War: Rome Remastered będzie dostępne na Steamie w kwietniu tego roku!

@ 26.03.2021, 11:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Zapowiedziano Total War: Rome Remastered, premiera w kwietniu

Cykl Total War jest z nami od dawna, a każda kolejna jego odsłona wzbudza mnóstwo pozytywnych emocji. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, niebawem na rynku zadebiutuje zremasterowana wersja jednej z najlepszych jego części: Total War: Rome Remastered. Będzie ona dostępna na Steam pod koniec kwietnia, a cenę ustalono na 29,99 dolara, co da u nas około 140 zł.

Total War: Rome Remastered to oczywiście przede wszystkim usprawnienia w oprawie wizualnej. Deweloperzy dopieścili modele i tekstury, a przy okazji podkręcili rozdzielczość. Efekt jest taki, że na ekranie monitora obserwować możemy świat generowany w 4K. Prócz tego Total War: Rome Remastered radzi sobie bardzo dobrze z monitorami ultra-wide.

Jeśli chodzi o inne zmiany, do Total War: Rome Remastered dodane zostały m.in. efekty cząsteczkowe, jak mgła oraz pył. Prócz tego zobaczycie całkiem nowe modele budynków oraz wysokiej jakości mapę kampanii. Mapę można obracać oraz przybliżać i oddalać, a w trakcie toczenia pojedynków pojawia się możliwość przeglądania nowej mapy taktycznej, dającej nam więcej kontroli nad armią.

Co ważne, Total War: Rome Remastered to nie tylko kampania z edycji podstawowej, ale również 16 frakcji, które dodano po premierze. W rezultacie gracz może wybrać spośród aż 38 frakcji! Osoby posiadające pierwotne wydanie Total War: Rome mogą nabyć remaster w promocyjnej, obniżonej o 50%, cenie. Muszą to jednak zrobić do 31 maja. Wówczas promocja dobiega końca. Premiera remastera zaplanowana została na 29 kwietnia.


Sprawdź także:
Rome: Total War

Rome: Total War

Premiera: 22 września 2004
PC, MOB

Rome: Total War to kolejny reprezentant serii gier strategicznych Total War od studia Creative Assembly. Tym razem deweloperzy znani z m.in. Shogun: Total War zaproponowa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   13:50, 27.03.2021
Dawać Warhammera to po primo, po drugie to bardziej remake niż remaster, po 3 na co to komu? Rome 2 przecież jest wut? Widzę mieliśmy PS4/X1 generacje remasterów teraz mamy generacje remake'ów, w sumie remake'i mogą być oczywiście jeśli są dobrze zrobione jak Resident, Mafia czy Demons Souls.