Powstaje konwersja Star Wars Jedi: Upadły Zakon dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S?

W Star Wars Jedi: Upadły Zakon można obecnie grać na PS5 oraz Xboksach Series X|S za sprawą wstecznej kompatybilności. Deweloperzy opracowują jednak prawdopodobnie pełnoprawną konwersję, natywnie wykorzystującą możliwości nowych platform.

@ 22.03.2021, 09:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Powstaje konwersja Star Wars Jedi: Upadły Zakon dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S?

Wielu naszych czytelników zgodzi się na pewno ze mną, że Star Wars Jedi: Upadły Zakon świetnie sprawdziłby się na konsolach nowej generacji. Mimo że Electronic Arts niczego oficjalnie nie zapowiedziało (jeszcze!), w sieci pojawiły się pogłoski na temat tego, że konwersja faktycznie powstaje. Jeśli miałbym obstawiać, jej premiera najprawdopodobniej nastąpi jakoś w okolicy jesieni.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon z początkiem bieżącego roku otrzymało aktualizację, która podniosła rozdzielczość gry na Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5. Aktualizacja to jednak nie pełnoprawna konwersja, a nad takową najwyraźniej pracują deweloperzy. Na to przynajmniej wskazują wpisy, jakie pojawiły się na stronie przyznającej kategorie wiekowe gier w Niemczech.

Cokolwiek mogłoby to oznaczać, czekamy oczywiście na oficjalne stanowisko wydawcy: firmy Electronic Arts. Jak sytuacja się wyklaruje, to będziemy Was rzecz jasna o tym informować. Na razie pamiętajcie, że Star Wars Jedi: Upadły Zakon dostępne jest na PC, PS4 oraz Xboksie One, a jeśli zamierzacie grać, sprawdźcie wymagania sprzętowe wersji dla blaszaków oraz pamiętajcie o naszym poradniku.

Na koniec wspomnę jeszcze, że z wielu różnych doniesień wynika, iż studio Respawn Entertainment pracuje już nad kontynuacją Star Wars Jedi: Upadły Zakon.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   09:15, 22.03.2021
"Dziwna" to gra. Pierwsze podejście oceniłem jedynie jako dobra, przy drugim bawiłem się znacznie lepiej, eksplorując wszystkie zakamarki, sekrety, zbierając wszystkie ukryte elementy.
0 kudosguy_fawkes   @   14:32, 28.03.2021
Jej „dziwność” wynika z soulsowych wtrętów i tego, że nie wszystko mówi graczowi, ale mnie kupiła do tego stopnia, że wbiłem platynę. Szczerze mówiąc nie wiem, jak jeszcze można ją wizualnie ulepszyć, bo na PS4 Pro prezentowała się zacnie.