Life is Strange: True Colors - pokazano następczynię Life is Strange 2!

Firma Square Enix na swoim pokazie Square Enix Presents ujawniła publiczności nową część serii Life is Strange - Life is Strange: True Colors. Gra wydana zostanie na komputery osobiste i konsole Xbox (One i Series X|S) oraz PlayStation (4 i 5) już 10 września tego roku!

@ 19.03.2021, 10:22
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Life is Strange: True Colors - pokazano następczynię Life is Strange 2!

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami i plotkami, firma Square Enix na swojej wczorajszej imprezie Square Enix Presents pokazała światu nową odsłonę serii Life is Strange! Life is Strange:  True Colors, bo taki podtytuł nosi "trójka", zaprezentuje zupełnie nowego bohatera, a także miejsce akcji. Gra trafi na rynek już 10 września tego roku i nie będzie podzielona na odcinki!

Life is Strange: True Colors zostanie wydane 10 września na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Za produkcją stoją autorzy spin-offu serii z 2017 roku, Life is Strange: Before the Storm, studio Deck Nine. Co ważne, i co przy zapowiedzi od razu podkreślono, to zniknie podział na poszczególne odcinki, a całość będzie miała formę bardziej klasycznej gry przygodowej.

W Life is Strange: True Colors, podobnie jak w poprzedniczkach, wcielamy się w bohatera obdarzonego specjalnymi mocami. Tym razem dostajemy zupełnie nową protagonistkę: Alex Chen. Dziewczyna wraca po wieloletniej rozłące do rodzinnego miasteczka Haven Springs. Niestety, jakiś czas później jej ukochany brat ginie w tzw. wypadku. Alex postanawia dowiedzieć się prawdy na temat śmierci rodzeństwa, rozpoczynając własne dochodzenie. Pomoże - albo i wręcz odwrotnie - jej w tym umiejętność Empatii. Alex potrafi widzieć nastawienie postaci niezależnych do naszej osoby i nim manipulować.

W trakcie Square Enix Presents pojawił się całkiem długi zwiastun, w którym możemy obejrzeć krótkie przebitki z rozgrywki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:52, 19.03.2021
Kurcze. Bardzo szkoda, że robi to Deck Nine, a nie Dontnod. Właśnie zbliżam się do końca LiS: Before the Storm i powiem szczerze, że jest raczej średnio udane... Nie wróży to dobrze trzeciej części. Ale obym się mylił, bo lubię tą serię.
1 kudosTheCerbis   @   11:18, 19.03.2021
Steph!

Jestem nakręcony bardziej, niż przy jakimkolwiek innym tytule w ostatnim czasie.

Deck Nine, według mnie, poradziło sobie bardzo dobrze, zwłaszcza z ograniczonymi środkami, którymi dysponowali. Niemniej ja również z chęcią ujrzałbym kiedyś LiS w wykonaniu DONTNOD, choćby ze względu na nostalgię.
0 kudosgeass   @   11:19, 19.03.2021
Na pierwszy rzut oka taki trochę meh. Trzeba poczekać na jakiś konkretny gameplay + jakieś późniejsze recenzje. Jednak możliwość cofania czasu wydaje się że była o wiele fajniejszą zdolnością. Jakoś mam wrażenie że to nie będzie must have na premierę, a bardziej coś na co się będzie czekać w humblu, albo nawet liczyć na frytki z epica.
0 kudospetrucci109   @   11:22, 19.03.2021
Cytat: TheCerbis
Steph!

Jestem nakręcony bardziej, niż przy jakimkolwiek innym tytule w ostatnim czasie.
Fakt. Steph też od razu rzuciła mi się w oczy. Fajnie, że łączą jakoś że sobą te części.
0 kudosmrPack   @   16:21, 19.03.2021
Ja tam jestem pozytywnie nastawiony. Moim zdaniem Deck Nine poradziło sobie z przygotowaniem Before the Storm. Bardziej nastawione było na fabułę, bo Chloe nie miała żadnych mocy tylko pyskówkę. Tutaj mogą się wykazać.
Dodaj Odpowiedź