Rockstar zaimplementuje poprawkę fana, który naprawił wczytywanie GTA Online na PC

Fan o pseudonimie t0st znalazł dziurę w kodzie GTA Online na PC, która powodowała kilkuminutowe wczytywanie całego modułu. Skrócił ten proces o 70%, a Rockstar niebawem wrzuci to rozwiązanie do nowej aktualizacji GTA V.

@ 16.03.2021, 09:34
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc

Rockstar zaimplementuje poprawkę fana, który naprawił wczytywanie GTA Online na PC

Rockstar wprowadzi niebawem nową aktualizację modułu wieloosobowego w Grand Theft Auto V! Informacja wydawałaby się jak każda inna - ot, twórcy informują o potrzebie połatania błędów i naprawieniu kilku funkcjonalności. Jednak w przypadku tego patcha GTA Online sprawa jest o tyle intrygująca, że dotyczy implementacji "ficzera" zrobionego wcześniej przez fana!

Niejaki t0st jakiś czas temu naprawił zbyt długie ekrany wczytywania, gdy próbowaliśmy przechodzić z GTA V do GTA Online: potrafiły dochodzić nawet do dziesięciu minut. Na komputerach z procesorami z nisko-średniej półki cenowej sprawa dłużyła się niemiłosiernie i przez tyle lat od premiery PC-towej wersji gry Rockstar nic z tym nie zrobił.

Sprawa okazała się prostsza, niż ktokolwiek mógłby zakładać: finalnie bolączek nastręczał przestarzały parser JSON i jeden z takich plików, który ważył bagatela 10 MB (a musicie wiedzieć, że JSON to zwykły tekst). Zawierał on wszystkie przedmioty, które można kupić w sklepie za prawdziwą gotówkę: nie dość, że sama operacja zajmowała sporo mocy procesora, to jeszcze robiona była kilkukrotnie! Takie pętle powodowały wydłużone wczytywanie GTA Online.

t0st odnalazł usterkę i zredukował loadingi o nawet 70%! Dziś w serwisie PC Gamer pojawiła się informacja, w której przedstawiciel Rockstara podziękował tajemniczemu pomocnikowi i obwieścił, że programiści już wprowadzili odpowiednie poprawki do kodu i niebawem trafią one do większej aktualizacji szykowanej dla GTA Online.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?