Crysis Remastered na PC otrzymało wsparcie dla technologii DLSS

Najnowsza aktualizacja dla Crysis Remastered wprowadzila do gry DLSS, czyli technologię, która poprawia wydajność, przy minimalnym spadku jakości oprawy wizualnej.

@ 14.03.2021, 11:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Crysis Remastered na PC otrzymało wsparcie dla technologii DLSS

Crytek informuje, że najnowsza aktualizacja Crysis Remastered dla PC wprowadza do gry technologię DLSS opracowaną przez firmę NVIDIA. Jej zastosowanie oznacza większą płynność, a przy okazji niełatwo dostrzec jakikolwiek spadek jakości oprawy wizualnej. Możliwe jest to dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, które najpierw przygotowują swoisty schemat działania DLSS.

Aktywowanie DLSS w Crysis Remastered oznacza, że jesteśmy w stanie podnieść rozdzielczość i cieszyć się większą wydajnością - nawet 40% - przy jednoczesnym zachowaniu detali, jakości tekstur oraz szczegółowości modeli. Jako że to technologia opracowana na potrzeby kart firmy NVIDIA, aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla komputerów osobistych i na razie nie da się jej wykorzystać na konsolach.

"Marka Crysis słynie z przesuwania granicy oprawy wizualnej, więc dodanie DLSS było czymś naturalnym", powiedział Vladimir Kajalin, główny inżynier renderowania silnika CryEngine. "NVIDIA DLSS to niesamowita technologia, dająca skok wydajności w Crysis Remastered, pozwalająca graczom wyciągnąć z gry oraz posiadanego sprzętu więcej możliwości".

Crysis Remastered dostępne jest obecnie na PS4, Xboksie One oraz Switchu. Na razie nie wiemy nic na temat ewentualnego wydania przeznaczonego dla konsol nowej generacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   11:12, 15.03.2021
Jestem zdziwiony, że ktoś jeszcze pamięta ten remaster Dumny
0 kudosGuilder   @   08:44, 16.03.2021
O, dopiero teraz? RTX bez DLSS to jednak zabawa chyba tylko dla Gajdy. Cool
0 kudosgajda1000   @   11:18, 16.03.2021
Cytat: Guilder
O, dopiero teraz? RTX bez DLSS to jednak zabawa chyba tylko dla Gajdy. Cool


Oj tam... sprawdzę z ciekawości tego remastera, bo zapomniałem o nim całkowicie Szczęśliwy Mój pyrdek RTX2060 jeszcze zipie ;D
0 kudosGuilder   @   12:09, 16.03.2021
Z DLSS powinno pójść ładnie. Recenzje tej technologii (w najnowszej wersji - 2.0) były bardzo pozytywne. Ponoć różnice optyczne są nie do zauważenia, a poprawa wydajności znacząca.
0 kudosgajda1000   @   15:37, 16.03.2021
Danke za info. Właśnie albo mi się wydaje, albo używałem tego w Star Wars Jedi Fallen Order. Ale mogę się mylić (?). Była tam jakaś opcja z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości. Ale to chyba nie to... Dużo tych technologii ma Nvidia. Ostatnio gram w kotlety, ale dla tej giery pobiorę aktualizację Nvidia, bo nie robiłem update-u od czasu premiery Cyberka. Chociaż w sumie Crysis to też kotlet. Pozdro ziomy
Dodaj Odpowiedź