Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Bethesdy przez Microsoft

Gigant z Redmond jest więc o krok bliżej jednej z największych transakcji w historii naszej branży. Wciąż niestety nie wiemy jak dokładnie wpłynie to na nas, graczy.

@ 08.03.2021, 13:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Bethesdy przez Microsoft

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Microsoft złożył wniosek do Komisji Europejskiej, aby ta wydała pozwolenie na przejęcie Bethesdy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, organizacja zatwierdziła transakcję opiewającą na 7,5 mld dolarów, co oznacza, że gigant z Redmond coraz bliżej jest domknięcia umowy podpisanej pod koniec minionego roku. Decyzję Komisja Europejska podjęła dokładnie 5 marca i - co ciekawe - nie jest ona obwarowana żadnymi dodatkowymi wymogami.

Co przejęcie Bethesdy oznacza dla graczy? W tym momencie nie sposób powiedzieć, albowiem Microsoft nie ujawnił swoich długoterminowych planów. Możliwe, że korporacja ograniczy obecność tytułów opracowywanych przez Bethesdę na konkurencyjnych platformach, ale możliwe też jest to, że nic w tej kwestii drastycznie się nie zmieni. Pierwszy scenariusz mocno dotknąłby fanów takich serii, jak The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein oraz Dishonored.

Czekamy oczywiście na więcej informacji. Microsoft na pewno w niezbyt odległej przyszłości określi swoje plany. Warto też pamiętać, że w umowie pomiędzy obiema firmami mogą być zawarte warunki dotyczące ich dalszej współpracy. Póki co pamiętajcie, że niebawem na rynku pojawi się kolejne dzieło studia Arkane, a wydawane przez Bethesde, gra Deathloop. Będzie ona dostępna ekskluzywnie na PC oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
DEATHLOOP

DEATHLOOP

Premiera: 14 września 2021
PC, PS5

DEATHLOOP to pierwszoosobowa gra akcji, która przenosi gracza na pogrążoną w anarchii wyspę Blackreef, na której trwają niekończące się zmagania pary niezwykłych zabójców...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?