Twórcy Fall Guys, studio Mediatonic, sprzedani Epic Games

Twórcy Fall Guys: Ultimate Knockouts, studio Mediatonic, zostało wykupione przez firmę Epic Games. Sytuacja na razie pozostaje po staremu, a premiera gry na konsolach Xbox i Nintendo Switch pozostaje niezagrożona. Fall Guys pozostają także na platformie Steam.

@ 04.03.2021, 16:20
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Twórcy Fall Guys, studio Mediatonic, sprzedani Epic Games

Studio Mediatonic, ludzie stojący za zeszłorocznym hitem Fall Guys: Ultimate Knockouts oraz Gears POP!, zostali wykupieni przez firmę Epic Games. A konkretniej to spółka-matka Mediatonic, Tonic Games Group. Na razie nie oznacza to wiele dla graczy oraz stworzonych tytułów. Pytanie, co przyniesie nam przyszłość?

Mediatonic to autorzy Fall Guys: Ultimate Knockouts, które przebojem wdarło się w sierpniu zeszłego roku na szczyty listy najchętniej streamowanych gier. Zręcznościowa i prosta rozgrywka okraszona niecodzienną, nieco dziecinną, konwencją "zatrybiła" i w Fall Guys - wówczas dostępne tylko na PlayStation 4 i komputerach osobistych - okazała się strzałem w dziesiątkę. Deweloperzy stali także za mobilną wersją Gears POP!, gdzie bohaterowie zostali ucharakteryzowani na modele popularnej serii figurek Funko Pop.

Na ten moment kupno całego Tonic Games Group, w skład którego wchodziło m.in. Mediatonic, przez firmę Epic Games nie zapowiada żadnych zmian. Twórcy platformy Epic Games Store nie zamierzają wstrzymywać premiery Fall Guys na Nintendo Switch i konsolach Xbox - One i Series X|S - a gra pozostanie nadal dostępna m.in. na Steamie. Co nie przeszkadza, by wycofać ją stamtąd w przyszłości - taka sytuacja dotknęła Rocket League, którego twórcy - studio Psyonix - kilka lat temu również zostali przez Epic Games przejęci.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?