Dead Island 2 powstaje z myślą o konsolach PS5 i Xbox Series X|S, a także komputerach PC

Wygląda na to, że deweloperzy Dead Island 2 postanowili odpuścić konsole poprzedniej generacji i skupić się na nowych platformach. Nowych informacji na temat projektu niestety wciąż brak.

@ 02.03.2021, 08:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Dead Island 2 powstaje z myślą o konsolach PS5 i Xbox Series X|S, a także komputerach PC

Dead Island 2 zapowiedziane zostało prawie 7 lat temu, ale projekt do tej pory się nie zmaterializował. Z najnowszych doniesień w temacie wynika, że nadal on jednak powstaje, a jeśli chodzi o platformy docelowa, obecnie mowa jest o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Grą zajmuje się obecnie studio Dambusters, choć w tym momencie brakuje żadnych konkretów na jego temat.

 Zmianę platform docelowych sugeruje ogłoszenie o pracę na stronie należącej do Dambusters, które zauważył jeden z użytkowników portalu Twitter, MauroNL. W notce czytamy, że deweloperzy zajmują się obecnie "tytułem z kategorii AAA", którego przeznaczeniem są "konsole nowej generacji, a także komputery osobiste". Nigdzie nie wymieniono niestety Dead Island 2, co może oznaczać, że studio pracuje nad czymś jeszcze.

Przerzucenie projektu na next-geny to oczywiście rozsądne posunięcie. Biorąc pod uwagę to, że od dawna niczego nowego na temat Dead Island 2 nie ujawniono, zakładamy, że do premiery nie dojdzie przed 2022, a nawet 2023 rokiem. Wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco. Po tylu latach na desce kreślarskiej nie sposób powiedzieć z czym ogólnie będziemy mieć do czynienia.


Sprawdź także:
Dead Island 2

Dead Island 2

Premiera: brak danych
PC, PS4, XBOX ONE

Dead Island 2 to kolejna odsłona serii gier FPP, zapoczątkowanych przez polską firmę Techland. Tym razem za produkcję odpowiada zespół Yager Development, znany z Spec Ops...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   09:27, 02.03.2021
Ktoś jeszcze w ogóle czeka na tą grę?
1 kudosluki505   @   10:19, 02.03.2021
Ta gra nadal jest w produkcji? Pamiętam jak w 2014 roku na E3 było pokazane od tego czasu cisza jakby ta gra skasowana została, jedynka była fajna, innowacyjna w 2011 roku ale obecnie jest taki przesyt zombie-klimatami że wątpię w sukces tej gry. No i widzę że szykuje się konkurent do Duke Nukem Forever jeśli chodzi o długość produkcji.
0 kudosMicMus123456789   @   13:18, 02.03.2021
Z tego wyjdzie albo hit, albo kicz. Czasem myślę, że dobrze by było po prostu projekt skasować i zostawić tą markę w spokoju.
0 kudosGuilder   @   14:29, 02.03.2021
Zastanawiam się, co takiego musiałaby mieć ta gra, żeby się wyróżnić. Pierwsze było w miarę oryginalne, bo stanowiło bardziej survivalowe podejście do tematu zombie. No ale potem pojawiło się Dying Light, które podniosło poprzeczkę, dołożyło nieźle działający parkour i przytłaczające poczucie zagrożenia w nocy. Co więc można wprowadzić w Dead Island 2, żeby zebrać wysokie noty?
0 kudospetrucci109   @   17:10, 02.03.2021
Nie mam dobrego zdania na temat pierwszej części tej gry. Przeszedłem ją i totalnie mi się nie podobała. Tak jak pisze Guilder trudno sobie wyobrazić, co musieliby zrobić developerzy, żeby druga część w jakikolwiek sposób czymś się wyróżniła po całym tym zalewie gier o tematyce zombie z Dying Light na czele.
Dodaj Odpowiedź