Microsoft chce, aby granie w chmurze - xCloud - działało w rozdzielczości 1080p

Obecnie streaming możliwy jest tylko w rozdzielczości 720p, ale niebawem sytuacja powinna ulec zmianie. Gigant z Redmond planuje istotne aktualizacje na najbliższe 12 miesięcy.

@ 02.03.2021, 08:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, mob, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Microsoft chce, aby granie w chmurze - xCloud - działało w rozdzielczości 1080p

Streaming gier może być całkiem niezłą alternatywą dla klasycznych platform, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio rozwinięty. Wiadomo, że w najbliższych latach nie będzie on w stanie dorównać wydajnością lokalnemu sprzętowi, ale sytuacja jest rozwojowa i coraz więcej firm inwestuje w tego typu rozwiązania. xCloud - czyli streaming gier opracowany przez Microsoft - niebawem otrzymać może aktualizację poprawiającą jego rozdzielczość.

Według raportu, który opublikowała redakcja WindowsCentral powołując się na jakiegoś anonimowego dewelopera, xCloud wkrótce nie będzie działać wyłącznie z przestarzałą rozdzielczością 720p. Zamiast niej gigant z Redmond chce zastosować rozdzielczość co najmniej 1080p. Microsoft liczy na to, że lepsza oprawa przyciągnie szersze grono graczy, chcących bawić się przy projektach z Xbox Game Pass na swoich smartphonach.

Podniesienie rozdzielczości wiąże się oczywiście ze zmianą serwerów, na jakich przetwarzane są wszystkie dane. Nastąpić ma to w najbliższych 12 miesiącach. Mocniejsze maszyny mają sprawić, że z xCloud skorzystamy nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale również na konsolach oraz komputerach osobistych. W tym przypadku rozdzielczość 1080p zdaje się być jednak rozsądnym minimum.

Zabawa w chmurze w ramach Xbox Game Pass dostępna jest obecnie w 22 krajach - także w Polsce - a na liście wspieranych projektów jest 100 gier. Całość jest w fazie beta, więc bądźcie gotowi na ewentualne błędy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?