Elden Ring dotknięte przez pandemię, premiera prawdopodobnie nie nastąpi w tym roku

Twórcy Elden Ring, studio From Software, dostali podobno dość mocno "w kość" ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego data premiery gry prawdopodobnie zostanie ustalona na przyszły rok.

@ 01.03.2021, 18:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Elden Ring dotknięte przez pandemię, premiera prawdopodobnie nie nastąpi w tym roku

Przed kilkoma godzinami pisaliśmy o tym, że data premiery Elden Ring została lekko przesunięta. Jak się okazuje, słowo "lekko" nie do końca oddaje powagę sytuacji. Twórcy gry mają bowiem niemałe problemy z pracą zdalną, a w efekcie do premiery przedsięwzięcia nie dojdzie prawdopodobnie w tym roku. Najprawdopodobniej grać będziemy dopiero w roku 2022.

Wieści na temat opóźnienia premiery Elden Ring docierają do nas za sprawą redakcji VGC. Z opublikowanego na łamach portalu raportu wynika, że pandemia mocno wpłynęła na proces powstawania gry. Deweloperom trudno pracuje się w obliczu lockdownów oraz z domów, zamiast w biurach. Zmiany w sposobie funkcjonowania firmy wpłynęły mocno na jej plany, znacząco je modyfikując.

Wewnętrznie premiera Elden Ring została przesunięta już kilkakrotnie i nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli zagrać w tym roku - tak przynajmniej twierdzi jedna z osób, z którymi rozmawiała redakcja VGC. Oznacza to, że do premiery najwcześniej dojdzie w roku 2022, choć także to w obecnej sytuacji nie jest pewne.

Na koniec wspomnę jeszcze, że w sieci krąży fragment nowego zwiastuna Elden Ring, który wyciekł ze studia. Jego jakość jest niestety mizerna, a w związku z tym czekamy na coś bardziej "zjadliwego".


Sprawdź także:
Elden Ring

Elden Ring

Premiera: 25 lutego 2022
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Elden Ring to gra RPG z elementami akcji utrzymana w klimacie soulslike oraz dark fantasy. Autorami uniwersum są Hidetaka Miyazaki ze studia From Software, autor światów ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:04, 02.03.2021
A mogli Redzi zrobić to samo....
0 kudosMicMus123456789   @   13:15, 02.03.2021
I tak nie zanosiło się na premierę w tym roku więc rozczarowania nie ma. A patrząc na fragmenty z rozgrywki, które wyciekły widać, że jest na co czekać choć gra mocno przypomina Darks Souls.