Druga część Final Fantasy VII Remake wykorzysta wszystkie możliwości PlayStation 5

Dowiedzieliśmy się też co na celownik wzięli deweloper Final Fantasy VII Remake, jeśli chodzi o specjalną aktualizację, mającą dostosować grę do możliwości PlayStation 5.

@ 01.03.2021, 18:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Druga część Final Fantasy VII Remake wykorzysta wszystkie możliwości PlayStation 5

Pierwsza część Final Fantasy VII Remake dostępna jest obecnie wyłącznie na PlayStation 4, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji w nie zagrać, pamiętajcie, że gra trafi w tym miesiącu do rozpiski PS Plus. Drugi rozdział projektu jest oczywiście w drodze, a z najnowszych doniesień wynika, że będzie on w stanie wykorzystać w pełni możliwości PlayStation 5, na którym będzie najpewniej ekskluzywnie dostępne.

Kwestię pierwszej i drugiej części Final Fantasy VII Remake poruszył niedawno dyrektor gry, Tetsuya Nomura, podczas rozmowy z redakcją Famitsu. W wywiadzie Nomura powiedział m.in. że aktualizacja pierwszej części słynnej produkcji będzie wykorzystywać możliwości nowych kontrolerów, a prócz tego będzie też działać w wysokiej rozdzielczości oraz z odpowiednią płynnością. Kluczowe dla twórców są też lepsze modele postaci i efektowniejsze środowisko. Pełnię możliwości PS5 wykorzysta jednak dopiero "dwójka".

"Jeśli chodzi o grafikę, oświetlenie oraz tekstury są największymi zmianami [w przypadku Intergrade], ale efekty środowiskowe, pokroju mgły, także zostały dodane, aby poprawić poczucie realizmu oraz immersji", powiedział Nomura na temat pierwszej części Final Fantasy VII Remake, która niebawem otrzyma aktualizację dla PlayStation 5. "Jeśli chodzi o adaptacyjne triggery, są częściowo wspierane. Jeśli natomiast chodzi o wykorzystanie wszystkich możliwości PlayStation 5, proszę, poczekajcie na następną grę, przy której zaczynamy od zera".

Druga część Final Fantasy VII Remake nadal owiana jest tajemnicą. Na chwilę obecną nie wiemy na jej temat praktycznie nic, ale niebawem powinno się to zmienić. Póki co pamiętajcie, że pierwsza część Final Fantasy VII Remake dostępna będzie od jutra dla wszystkich subskrybentów PS Plus - całkowicie za darmo.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossoppczak   @   23:12, 02.03.2021
Mam nadzieję, że po wydaniu wszystkich epizodów ukaże się wersja zbiorcza na ps5, albo i kolejną nawet, bo miałem ochotę to ograć, ale kupowanie dwóch konsol specjalnie dla jednej gry? Średnia opcja
0 kudosgajda1000   @   13:12, 03.03.2021
Szybko ten full potenszyl. Mało kto ma tą konsolę a tu już wyciśnięto maxa ze sprzętu. Brat ma od 2 tygodni PS5, białego z napędem. Tylko jednągrę ma Spider Mana Miles Morales i pare z PS4. Powiem tak - dupy nie urywa, dał 3400 zł.