Red Dead Redemption II - Google zapłaciło dziesiątki milionów dolarów, aby gra pojawiła się na Stadia

Stadia to platforma do streamingu gier opracowana przez firmę Google. Jej szef, Phil Harrison, skłonny jest wydawać niemałe pieniądze na to, by w usłudze pojawiały się najznamienitsze hity.

@ 01.03.2021, 17:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Red Dead Redemption II - Google zapłaciło dziesiątki milionów dolarów, aby gra pojawiła się na Stadia

Stadia, czyli platforma do streamingu opracowana przez Google, nie radzi sobie jakoś szczególnie dobrze, mimo że jej właściciel regularnie wykłada niemałe sumy pieniędzy na jej promocję. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Google zainwestowało dziesiątki milionów dolarów, aby na Google Stadia dostępne było opracowane przez Rockstar Games westernowe arcydzieło Red Dead Redemption 2.

Na łamach portalu Bloomberg pojawił się raport poświęcony Google Stadia. To właśnie z niego dowiadujemy się, że szef Stadia, Phil Harrison, chciał spopularyzować platformę za pomocą gier pokoju Red Dead Redemption 2. Kilka źródeł potwierdziło, że umowy tego typu to każdorazowo "dziesiątki milionów dolarów". Sumy tego typu były "wstrząsem dla deweloperów". Nie spodziewali się oni bowiem, że Google chętne będzie do wydawania takich pieniędzy.

Jako że Google zamknęło niedawno oddział mający tworzyć gry ekskluzywne dla Google Stadia, w najbliższym czasie platforma polegać będzie na wspomnianych umowach. Nie wiadomo niestety czy każdorazowo będą to projekty multiplatformowe, czy Stadia doczeka się jakiś gier ekskluzywnych. Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, informując Was o rozwoju wydarzeń.


Sprawdź także:
Red Dead Redemption II

Red Dead Redemption II

Premiera: 26 października 2018
PS4, XBOX ONE, PC

Red Dead Redemption II to trzecia odsłona cyklu gier akcji rozgrywających się na Dzikim Zachodzie (pierwsze było Red Dead Revolver) w czasach rewolucji przemysłowej. Za j...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:23, 02.03.2021
Nie wiem co to musiałby być za tytuł ekskluzywny by skłonić ludzi do zakupu Stadi.
0 kudosdabi132   @   17:30, 02.03.2021
Cytat: MicMus123456789
Nie wiem co to musiałby być za tytuł ekskluzywny by skłonić ludzi do zakupu Stadi.

Grand Theft Auto VI Dumny
A tak na poważnie, Google i tak pewnie w końcu porzuci ten projekt jeśli stwierdzą że zainwestowana kasa im się nie zwróci.