DOOM Eternal sprzedaje się bardzo dobrze

Wygląda na to, że DOOM Eternal zarobiło już dla id Software naprawdę solidną sumkę pieniędzy. Dane są co prawda nieoficjalne, ale biorąc pod uwagę popularność projektu, wiarygodne.

@ 01.03.2021, 10:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

DOOM Eternal sprzedaje się bardzo dobrze

DOOM Eternal to jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat. Dopracowany i porywający projekt studia id Software przyciągnął do siebie znaczne grono graczy, a w efekcie niemało zarobił - na to przynajmniej wskazują informacje, jakie opublikował były pracownik wspomnianej firmy, David Saunders. Jako że nie mamy potwierdzenia wydawcy, wypowiedź należy traktować z przymrużeniem oka.

Przechodząc do rzeczy, Saunders, pełniący rolę szefa zarządzania projektem w id Software, opublikował na portalu LinkedIn aktualizację, z której wynika, że DOOM Eternal zarobił do tej pory 450 milionów dolarów. Gdy weźmiemy pod uwagę, że mówimy o mniej więcej rocznej obecności projektu na rynku, kwota robi wrażenie. Nie wiadomo niestety jak aktualne dane do nas docierają i czy obejmują one pierwsze rozszerzenie, The Ancient Gods.

DOOM Eternal dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4, Xboksie One oraz Switchu. Jego premiera miała miejsce 20 marca 2020 roku, a jeśli do tej pory nie zdecydowaliście się na zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję. Jeśli natomiast gracie, pamiętajcie, że na łamach naszego portalu znajdziecie też w pełni darmowy poradnik. Zawarliśmy w nim m.in. wszystkie znajdźki.

W DOOM Eternal zagracie też na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S - w obu przypadkach za sprawą wstecznej kompatybilności. Aktualizacja do wariantu next-genowego powinna zadebiutować w 2021 roku.


Sprawdź także:
DOOM Eternal

DOOM Eternal

Premiera: 20 marca 2020
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, XBOX X/S, PS5

DOOM Eternal to pierwszoosobowa strzelanka, kontynuacja DOOM-a z 2016 roku, który stanowił restart serii FPS-ów, swoimi korzeniami sięgającej początków wirtualnej rozrywk...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?