Możliwość dołożenia SSD do PlayStation 5 otrzymamy najwcześniej latem

Sony wciąż pracuje nad kolejnymi aktualizacjami oprogramowania konsoli PlayStation 5. Wszystko wskazuje na to, że jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji - możliwość dołożenia dodatkowej przestrzeni dyskowej - nie zadebiutuje przed latem bieżącego roku.

@ 01.03.2021, 09:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Możliwość dołożenia SSD do PlayStation 5 otrzymamy najwcześniej latem

PlayStation 5 sprzedawane jest obecnie tylko w jednym wariancie, jeśli chodzi o pojemność SSD zamontowanego w obudowie. Mimo że teoretycznie do dyspozycji mamy mniej więcej 825 GB, system operacyjny potrafi pożreć jakieś 150 GB tej przestrzeni, a efekt jest taki, że na gry pozostaje raptem 667 GB. W tym momencie nie ma możliwości dołożenia dodatkowego nośnika i przez najbliższe miesiące się to nie zmieni.

PlayStation 5 umożliwia nam podłączenie dysków zewnętrznych - chodzi o te działające za sprawą portów USB. Ze względu na to, że gry dla PS5 mają określone wymagania, na tego typu zewnętrznym (jak np. na testowanym przez nas niedawno WB Black P50) napędzie da się instalować tylko gry dla PS4 oraz różne programy. Gry dla PS5 jesteśmy w stanie instalować tylko na SSD, które umieszczone jest we wnętrzu konsoli. W przyszłości pojemność tę poszerzymy przy pomocy SSD zgodnego ze standardem NVMe, działającego na łączu M.2. Kiedy dokładnie, zapytacie?

Zgodnie z tym, co twierdzi redakcja portalu Bloomberg, aktualizacja oprogramowania PlayStation 5 pozwalająca poszerzać pojemność dyskową jest w drodze. W tym momencie mamy spodziewać się jej latem bieżącego roku. Co ciekawe, Sony planuje też przy okazji podkręcić szybkość działania wentylatorów montowanych w obudowie platformy, co ma pomóc w sprawniejszym chłodzeniu miejsca, w którym montować będziemy dodatkowy nośnik.

Wszelkie informacje w temacie będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:40, 02.03.2021
Niby wszystko fajnie tylko szkoda, że dedykowany sprzęt od nich czy od MS jest strasznie drogi.
0 kudosGuilder   @   14:24, 02.03.2021
Cytat: MicMus123456789
szkoda, że dedykowany sprzęt od nich czy od MS jest strasznie drogi
Jak wiemy, na samych konsolach obie firmy raczej tracą. Wobec tego nie dziwi, że na wszystkim innym próbują jak najwięcej zarobić.