Returnal - trzyminutowy gameplay poświęcony mechanizmom gry

Returnal, nowa gra studia Housemarque, pojawiła się na zorganizowanym przez Sony State of Play 2021. Dostaliśmy nowy, blisko trzyminutowy, gameplay, w którym możemy podejrzeć mechanizmy tej trzecioosobowej strzelanki science-fiction.

@ 26.02.2021, 11:56
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
ps5

Returnal - trzyminutowy gameplay poświęcony mechanizmom gry

Returnal jako gra ekskluzywna na konsolę PlayStation 5 również pojawiła się na wczorajszej imprezie State of Play 2021. Firma Sony zatroszczyła się, by gracze dostali nowy gameplay, a także nieco informacji na temat samych mechanizmów, które zobaczymy w grze studia Housemarque.

Najnowszy materiał filmowy Returnal zgrał się w czasie z niedawną publikacją trailera na temat miejsca akcji tej trzecioosobowej strzelanki science-fiction - planety Atropos. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się niebezpiecznemu środowisku i nieprzyjemnej florze oraz faunie.

Nowy gameplay jednak skupia się już stricte na rozgrywce. W Returnal śmierć naszej bohaterki nie kończy opowieści - ta odradza się na nowo, zamknięta w swoiste pętli czasowej, a świat wokół niej ewoluuje. Oznacza to, że ilość ani układ przeciwników nie będą takie same za każdym razem, gdy odwiedzimy dane pomieszczenie. Mechanizm znany jest z gatunku roguelite.

Returnal trafi wyłącznie na PlayStation 5 już 30 kwietnia tego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?