Star Wars Republic Commando zmierza na PC oraz Switcha

Data premiery lekko zmodernizowanego Star Wars Republic Commando zaplanowana została na kwiecień. Nie liczcie jednak na usprawnioną oprawę wizualną.

@ 25.02.2021, 09:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch

Star Wars Republic Commando zmierza na PC oraz Switcha

Star Wars Republic Commando to całkiem udana pierwszoosobowa strzelanka, której akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Projekt  zadebiutował ponad 15 lat temu i nigdy w zasadzie nie cieszył się przesadną popularnością. Jak się jednak dowiedzieliśmy, niebawem będą mogli w niego zagrać posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Switch. Dostaniemy go oczywiście w zremasterowanej postaci.

Wieść na temat Star Wars Republic Commando dociera do nas od firmy Aspyr. Potwierdziła ona, że nastawiony na oddziały projekt faktycznie istnieje - przecieki krążyły w sieci od początku lutego - i jeśli wszystko pójdzie dobrze, w dniu 6 kwietnia odbędzie się jego premiera. Jeśli zdecydujecie się na zakup, będziecie musieli przygotować równowartość 15 euro, czyli jakieś 70 zł. Jak za "starocia" trochę dużo niestety.

Akcja Star Wars Republic Commando toczy się w okresie Wojen Klonów. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad Oddziałem Delta, elitarną grupą żołnierzy w Republice Galaktyki, a przy okazji kontrolujemy jednego z jej członków. Pozostałym możemy natomiast wydawać polecenia przy pomocy dość prostego interfejsu. Wspólnie stawiamy czoła napotkanym wyzwaniom.

Zremasterowane Star Wars Republic Commando to kompletna kampania dla jednego gracza oraz usprawnione sterowanie. Deweloperzy nie poczynili natomiast praktycznie żadnych zmian w oprawie wizualnej, co może niektórych zainteresowanych już na starcie odstraszyć.


Sprawdź także:
Star Wars: Republic Commando

Star Wars: Republic Commando

Premiera: 28 lutego 2005
PC, XBOX

Republic Commando to kolejna gra LucasArts i nowy podgatunek w serii Star Wars - tzw. "mrocznym shooter". Tym razem wcielamy się w rolę członka elitarnego oddziału kom...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   09:42, 25.02.2021
Czyli remaster, w którym wydawcy nie chciało się nawet odświeżyć grafiki? Ale cenę za to "odświeżyli"? xD
Już wiem, dlaczego nie mógłbym być biznesmenem. Mnie by było zwyczajnie wstyd.
0 kudosTheCerbis   @   10:13, 25.02.2021
Nie znasz się. Po prostu Aspyr, ze względu na fanów marki, zdecydował się wypuścić wersję gry jak najmniej zmodyfikowaną, tak aby zachować ten oryginalny feeling. ;>
0 kudosshuwar   @   13:36, 25.02.2021
Aha...
Myślałem, że już mnie nic w branży nie zaskoczy (jeśli chodzi o pazerność) Uśmiech