Sony pracuje nad kolejną wersją PlayStation VR

Nowy gadżet Sony ma być wydajniejszy oraz łatwiejszy w użyciu. Proces podłączania do PlayStation 5 projektanci chcą maksymalnie uprościć.

@ 24.02.2021, 11:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps5

Sony pracuje nad kolejną wersją PlayStation VR

Jeszcze przed premierą PlayStation 5 firma Sony twierdziła, że PlayStation VR jest dla niej ważne oraz, że platforma nadal będzie rozwijana. Korporacja potwierdziła wreszcie, że nowy wariant gogli wirtualnej rzeczywistości faktycznie jest w opracowaniu, ale jego premiera nie nastąpi w bieżącym roku. Zrobiono to za sprawą dość długiego wpisu na łamach blogu PlayStation.

Nowe PlayStation VR, w opinii starszego wiceprezydenta planowania oraz zarządzania, Hideaki Nishino, będzie "dramatycznym skokiem, jeśli chodzi o wydajność oraz interaktywność". Gracze "będą czuć obecność i jeszcze mocniej wciągnięci zostaną w światy z gier, gdy założą nowy zestaw". Nishino nie był w stanie oczywiście zdradzić wszystkich szczegółów, ale z tego, co powiedział, nowe PSVR zapowiada się nieźle.

Poprawki w goglach wprowadzono m.in. w rozdzielczości, polu widzenia, śledzeniu gracza oraz sterowaniu. Sony chce też, aby z gadżetu łatwiej się korzystało, a w szczególności, by podłączanie go nie sprawiało tylu problemów. Ma służyć do tego jeden kabel, a nie jak w przypadku oryginalnego PSVR, całkiem sporo różnych kabli oraz urządzenie dodatkowe. Proces korzystania z gadżetu będzie więc znacznie ułatwiony.

Nishino potwierdził również, że PSVR dostanie całkiem nowy kontroler, korzystający z rozwiązań przygotowanych na potrzeby DualSense. Jego projektanci skupili się w tym przypadku głównie na ergonomii. Niestety - jak wspomniałem - całego urządzenia nie sprawdzimy w tym roku, co znaczy, że premiera odbędzie się najwcześniej w roku 2022. Trzymamy oczywiście kciuki, aby faktycznie tak było.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:24, 25.02.2021
Ogromnie cieszy mnie powstawanie gogli vr nowej generacji od sonego.
PSVR2 wykorzystujące w pełni moc PS5 może okazać się wielkim hitem znacznie wyprzedzającym sukces sprzedażowy pierwszej wersji PSVR.

Technologia VR ma ogólnie ogromny potencjał gdyż poziom immersji oraz swoboda ruchu jest całkowicie nieporównywalna do tych podczas tradycyjnego grania.
0 kudosvicycleeight   @   05:44, 02.03.2021
Sony pracuje nad kolejną generacją swojego systemu PlayStation VR dla PlayStation 5, najnowszej konsoli do gier wideo. Nowa generacja PlayStation VR Sony na PlayStation 5 nie pojawi się na rynku w 2021 roku shareit vidmate