Sony nadal zainteresowane przejęciem Bluepoint Games

Chodzi o studio, które opracowało między innymi remake Demon's Souls, a obecnie przygotowuje zremasterowaną wersję Bloodborne dla PC oraz PlayStation 5.

@ 24.02.2021, 09:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Sony nadal zainteresowane przejęciem Bluepoint Games

Sezon transferowy w pełni. Co rusz słyszymy o tym, że jakaś firma przejmuje inną z branży i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie transakcje tego typu miały się skończyć. Najnowsze doniesienia w temacie docierają do nas z Sony, które - jeśli wierzyć plotkom - postanowiło przejąć Bluepoint Games, czyli studio, z którym Japończycy współpracowali między innymi podczas opracowywania remake'u Demon's Souls.

Najnowsze informacje na temat przejęcia opublikował na łamach forum ResetEra niejaki MarsipanRumpan. Stwierdził on, że jeśli Sony nie zdecyduje się na wejście w posiadanie Bluepoint Games przed 28 lutego, może on zostać zbanowany. Jako że wskazany deadline coraz bliżej, głos w sprawie zabrał administrator wspomnianego forum, Transistor, przyznając, że coś jest na rzeczy. Z wielu źródeł słyszał bowiem podobne scenariusze.

Ponieważ nie mamy do czynienia z oficjalnymi informacjami, wszelkie doniesienia przyjmujcie z przymrużeniem oka. Pamiętajcie, że jak tylko pojawią się jakieś konkrety, nie omieszkamy Was powiadomić. Przejęcie Bluepoint Games zdaje się być ciekawe także ze względu na to, że współpracuje ono podobno z QLOC nad remasterem Bloodborne, mającym zadebiutować na PC oraz prawdopodobnie także na PlayStation 5.


Sprawdź także:
Bloodborne

Bloodborne

Premiera: 24 marca 2015
PS4

Bloodborne to kolejna produkcja stworzona przez zespół From Software, znany m.in. z serii wymagających gier RPG akcji - Souls. W pracach nad tytułem uczestniczył Hidetaka...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   11:04, 24.02.2021
Nie dziwię się, że chcą ich przejąć. W końcu świetnie poradzili sobie z remasterem Demon's Souls, a Sony potrzebuje utalentowanych deweloperów.
0 kudosmrPack   @   16:02, 24.02.2021
Bluepoint Games mimo, że zajmowało się głównie odświeżaniem starszych produkcji i to od czasów PS3 może być całkiem łakomym kąskiem dla Sony. Przykładają się należycie do pracy i mogą przygotwać kolejne produkcje z biblioteki gier na konsole japończyków. Jeśli udało by się dogadać z Konami, to nie ma lepszej ekipy by stworzyć remake MGSa.