Codemasters, po przejęciu przez Electronic Arts, ma działać jako niezależna grupa

Electronic Arts chce, aby Codemasters rozwinęło skrzydła. Połączenie sił obu firm ma zapewnić graczom doznania, z jakimi do tej pory nie mieli jeszcze do czynienia. Chodzi w tym przypadku głównie o tytuły o sportach samochodowych.

@ 24.02.2021, 08:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Codemasters, po przejęciu przez Electronic Arts, ma działać jako niezależna grupa

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o tym, że transakcja przejęcia Codemasters przez Electronic Arts dobiegła końca. Na pewno wielu z Was zastanawiało się jakie plany wobec swojego nowego "nabytku" mają Elektronicy. Jak się okazuje, korporacja chce, aby Codemasters działało niezależnie - przynajmniej w najbliższej przyszłości. Deweloper ma się skupić na przygotowywaniu i dostarczaniu wielbionych przez graczy marek.

Electronic Arts wielokrotnie podkreślało, że na przejęcie Codemasters zdecydowało się ze względu na to, jakimi specjalistami od gier wyścigowych są jego deweloperzy. Nie oznacza to jednak, że spółka zamierza przejąć wszystkich utalentowanych ludzi, a potem zamknąć biura należące do Codemasters. Jak powiedział jeden z wiceprezydentów EA, Matt Bilbey, Codemasters ma działać jako "niezależna grupa".

"Będziemy traktować studia Codemasters jak niezależną grupę przez najbliższą przyszłość, dając im wsparcie, które jest im potrzebne do tego, by dostarczali nam wspaniałe gry oraz mieli okazję na rozwój. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość dla nich i choć będą niezależni, będziemy dostarczać im paliwa do dalszego rozwoju w ramach dystrybucji EA".

Trzymamy kciuki za to, aby wszelkie wspólne inicjatywy obu firm się sprawdziły. Codemasters posiada w swoim portfolio mnóstwo świetnych tytułów, a wśród nich warto wymienić m.in. F1, DiRT oraz GRID. Każda z tych marek będzie prawdopodobnie kontynuowana, a przy okazji jest szansa na to, że dostaniemy kolejne.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?