Diablo II: Resurrected nie będzie drugim WarCraft III: Reforged

Rod Fergusson, szef marki Diablo w Blizzardzie, zapewnił, że Diablo II: Resurrected nie ma zamiaru podzielić losu wydanego na początku 2020 roku WarCraft III: Reforged. Oryginalne Diablo II i dodatek do niego, Pan Zniszczenia, mimo wydania remastera będą tak samo dostępne w sklepach cyfrowych i sieci.

@ 22.02.2021, 15:28
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Diablo II: Resurrected nie będzie drugim WarCraft III: Reforged

Na sam początek weekendu, 19 lutego, Blizzard uderzył - co prawda po serii przecieków - całkiem sporą bombą: na BlizzConline 2021 zapowiedziano Diablo II: Resurrected, remaster kultowego hack & slasha z samej końcówki XX wieku. Oprócz suchej informacji podzielono się m.in. krótkimi fragmentami z rozgrywki, które do ekstazy doprowadziły fanów serii. Informacją wartą odnotowania jest jednak fakt, że Blizzard posiada w portfolio już jeden powrót kultowej gry - WarCrafta III - który nie był zbyt udany. Diablo II nie podzieli losu znienawidzonego WarCraft III: Reforged - zapewnia Rod Fergusson.

Na początku zeszłego roku Blizzard udostępnił długo oczekiwany remaster WarCrafta III zatytułowany Reforged. Z poważnych zapowiedzi i przekłamanych zwiastunów wyszedł zabugowany i niemal nieruszony kod oryginalnego WC3. O ile wydanie kontrowersyjnego pod względem jakości odświeżenia to jeszcze relatywnie niewielki kaliber wpadki, o tyle usunięcie przy tym oryginalnego tytułu (i jego trybu multiplayer - nadal cieszącego się niemałą popularnością) mocno odbiło się wśród społeczności zgromadzonej przy legendarnej strategii.

Najwyraźniej firma wyciągnęła wnioski, bowiem już na wstępie - ustami Roda Fergussona, niedawnego szefa studia The Coalition odpowiedzialnego za serię Gears of War, a teraz szefa całej marki Diablo w Blizzardzie - zaznaczono, że Diablo II: Resurrected nie podzieli losu WarCraft III: Reforged. Ponadto w sieci (m.in. na GOG-u) pozostaną oryginalne wydania Diablo II i do niego dodatku - Pan Zniszczenia.

"To są różne zespoły [a propos ekipy odpowiedzialnej za WC3: Reforged - dop. red.] i wydarzyło się przede mną. Jedną z rzeczy, co do której chcieliśmy mieć pewność, to pozostawienie oryginalnego Diablo II. (...) Dla przykładu: jeśli masz moda w straszny sposób ingerującego w kod gry, unieważniającego zabezpieczenia produktu, ale jest to Twój ulubiony sposób na zabawę, nadal możesz się w nim bawić, ponieważ nie mamy zamiaru wspierać tego typu modów w Diablo II: Resurrected. Trzymanie tych dwóch gier osobno było dużą częścią [procesu tworzenia remastera - dop. red].".

Diablo II: Reurrected pojawi się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?