Little Nightmares 3 nie będzie stworzone przez Tarsier Studios

Potencjalne Little Nightmares 3 najprawdopodobniej nie powstanie z ręki ojców marki, Tarsier Studios. Deweloperzy zostali w 2019 roku przejęci przez Embracer Group i pracują obecnie nad zupełnie nową marką - prawa do Little Nightmares zachowało Bandai Namco.

@ 22.02.2021, 14:44
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Little Nightmares 3 nie będzie stworzone przez Tarsier Studios

Seria przygodowych gier platformowo-zręcznościowych Little Nightmares od Tarsier Studios przez kilka lat obecności na rynku zebrała pokaźne grono fanów. Właśnie ukazała się jej druga odsłona, co powoduje naturalną reakcję pt. "Kiedy Little Nightmares 3?". Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości, jednak nie z ręki twórców marki.

Firma Bandai Namco, właściciel praw do marki Little Nightmares i wydawca dwóch dotychczasowych części (oraz prequela dedykowanego urządzeniom mobilnym, Very Little Nightmares), poinformowała na początku tego miesiąca, że "jedynka" sprzedała się do końca 2020 roku w liczbie 3 milionów egzemplarzy, co niewątpliwie stanowi sukces dla tak niewielkiej i dość niszowej produkcji. Nie wiemy jeszcze nic o popularności Little Nightmares II, jednak recenzje i opinie graczy mogą wskazywać na to, że "dwójka" podzieli komercyjny los pierwszej części.

Wszystko jednak wskazuje na to, że ojcowie cyklu nie przygotują potencjalnej "trójki". Wszystko przez wykupienie dewelopera w 2019 roku przez firmę Embracer Group. Jak powiedział redakcji serwisu IGN przedstawiciel studia, Tarsier skupia się w tym momencie na nowej marce i o Little Nightmares 3 jako ich kolejnej grze nie mamy co myśleć.

Przedstawiciel Bandai Namco w tej samej rozmowie wystosował jednak dość ciekawy komunikat, wyraźnie sugerujący, że następne dzieła spod szyldu zręcznościowej platformówki w klimacie horroru najprawdopodobniej ujrzą światło dzienne:

"W tym momencie nie mamy nic do ogłoszenia. Jednak wraz z otrzymanymi wyrazami wsparcia od graczy z całego świata po premierze Little Nightmares II czujemy się zachęceni, by dostarczyć w przyszłości więcej zawartości.".


Sprawdź także:
Little Nightmares

Little Nightmares

Premiera: 28 kwietnia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Little Nightmares to gra platformowa, która została utrzymana w klimacie horroru. Za jej opracowanie odpowiada niezależne Tarsier Studios, pod nadzorem firmy Bandai Namco...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?