Firma Blizzard zapowiedziała Diablo 2: Resurrected

Zapowiedziano Diablo 2: Resurrected - zremasterowaną postać klasyka sprzed lat. Data premiery projektu zaplanowana została na 2021 roku, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych i konsolach, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. W skład zestawu wchodzi nie tylko podstawka, ale też dodatek - Pan Zniszczenia.

@ 22.02.2021, 09:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Firma Blizzard zapowiedziała Diablo 2: Resurrected

Przed momentem na naszych łamach pojawiła się wiadomość dotycząca klasy łotrzyka w Diablo 4, teraz zaś mamy coś dla fanów Diablo 2. Blizzard, w trakcie minionego już BlizzConline 2021, zapowiedział bowiem zremasterowane wydanie najpopularniejszej odsłony niebywale cenionego przez graczy cyklu. Chodzi o Diablo 2: Resurrected, o którym spekulowaliśmy od co najmniej kilku miesięcy.

Diablo 2: Resurrected zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach. Tytuł wkroczy niebawem w fazę alfa, a jeśli chodzi o jego premierę, deweloperzy zaplanowali ją na bieżący rok. Co ciekawe, Diablo 2: Resurrected zaoferuje system progresji skonstruowany tak, że możliwe będzie rozpoczęcie zabawy na innej, a kontynuowanie na innej platformie. Postępy nie będą bowiem przechowywane lokalnie, ale na serwerach Blizzarda.

Diablo 2: Resurrected to remaster, a w związku z tym zaoferuje on poprawioną oprawę. Dostrzeżemy m.in. dynamiczne oświetlenie, usprawnione animacje, a także znacznie lepiej prezentujące się zaklęcia. Deweloperzy podrasowali też rozdzielczość do 4K oraz odtworzyli klatka po klatce 27 minut ikonicznych scenek przerywnikowych (ciekawe czy także te z polskim dubbingiem zostaną nagrane na nowo). Ścieżkę nagrano ze wsparciem dla dźwięku przestrzennego w standardzie Dolby 7.1.

Co ciekawe, grafikę w Diablo 2: Resurrected będzie można przełączać. Osoby, które preferują stary styl oprawy, będą mogły go w dowolnym momencie wybrać. Pozwoli im się to cieszyć zarówno całym głównym wątkiem fabularnym podstawki, jak i tym z rozszerzenia:  Pan Zniszczenia. Podczas zabawy będziemy mogli wybrać siedem rozbudowanych i zróżnicowanych klas postaci.

Diablo 2: Resurrected powstaje we współpracy Blizzard Entertainment oraz Vicarious Visions. Data premiery gry została zaplanowana na 2021 roku, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jak tylko poznamy konkretny termin, nie omieszkamy Was oczywiście poinformować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   18:21, 22.02.2021
Świetna sprawa, na Battle.net swego czasu spędziłem setki godzin. Gra by pewnie żyła dłużej, gdyby nie to, że w pewnym momencie tryb sieciowy opanowały boty, a Blizzard totalnie olało sprawę. Ciekawe czy tutaj nie będzie takiego problemu, bo chętnie bym poszedł na jakiegoś Baalruna ;)