Bloober Team od roku pracuje nad horrorem dla dużego wydawcy

Krakowskie studio Bloober Team słowami swojego prezesa ogłosiło, że od ponad roku pracuje nad nowym projektem dla zewnętrznego, dużego wydawcy. Na polskiego Silent Hilla raczej nie mamy co liczyć, aczkolwiek w odwodzie pozostaje sporo niezagospodarowanych od dawna marek!

@ 19.02.2021, 16:41
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Bloober Team od roku pracuje nad horrorem dla dużego wydawcy

Krakowskie studio Bloober Team ma za sobą udany debiut The Medium, przygodówki utrzymanej w klimatach horroru, który odbył się pod koniec stycznia tego roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X|S. Jednak oprócz gry wydanej ekskluzywnie na platformach Microsoftu, Polacy mają w rękawie jeszcze jeden projekt - również przygotowywany  dużego wydawcy.

Bloober Team 28 stycznia wypuściło na rynek oczekiwany horror The Medium, który został ciepło przyjęty zarówno przed media (76 punktów dla wersji na PC i 71 w przypadku Xbox Series X|S na Metacritic.com) jak i graczy (oceny społeczności na poziomie - odpowiednio - 7,4 i 7,5). To jednak niejedyna gra, która w ostatnim roku znajdowała się w produkcji polskiego dewelopera.

W wywiadzie udzielonemu redakcji serwisu GameIndystry, prezes Bloober Team, Piotr Babieno przyznał, że studio od ponad roku pracuje nad niezapowiedzianym horrorem dla dużego i znanego wydawcy! Niestety, nie mógł podzielić się szczegółami, jednak karuzela ze spekulacjami ruszyła. Czyżby istniała szansa na "polskiego Silent Hilla"? Bardziej prawdopodobna wersja mówi o własnej marce Bloobera. Najbliższy rok może obfitować w nowe informacje na temat tego projektu, więc trzymamy rękę na pulsie!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?