The Sinking City zadebiutowało na PlayStation 5

Studio Frogwares zapowiedziało, że dzisiaj - 19 lutego - na konsolę PlayStation 5 trafi ulepszona wersja The Sinking City - przygodówki w klimatach H.P. Lovecrafta.

@ 19.02.2021, 15:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
ps5

The Sinking City zadebiutowało na PlayStation 5

Studio Frogwares nieco z zaskoczenia ogłosiło, że dzisiaj, tj. 19 lutego, w PlayStation Store pojawi się ulepszona wersja ich ostatniej przygodówki - The Sinking City. Wersja dedykowana konsoli PlayStation 5 zawiera szereg ulepszeń, włączając udoskonaloną oprawę wizualną, jednak nie będzie darmowa dla posiadaczy kopii z PS4!

Frogwares w ostatnim czasie nie miało najlepszej passy - najpierw wplątało się w spór z firmą Focus Home Interactive, pod którą wydało m.in. obie odsłony swojej interpretacji prozy Arthura Conana Doyle'a o Sherlocku Holmesie, a później z Nacon, wydawcą ich ostatniego dzieła The Sinking City. W efekcie tego wersja gry na PS5, która debiutuje właśnie dzisiaj, jest wydawana przez samo Frogwares, a edycja na PS4 - Nacon właśnie. Stąd utrudnienie w zaoferowaniu darmowego upgrade'u dla posiadaczy wersji z poprzedniej generacji konsol.

The Sinking City na PlayStation 5 może pochwalić się rozdzielczością 4K, płynnymi 60 klatkami na sekundę, sześciokrotnie szybszym wczytywaniem lokacji, a także wsparciem dla funkcji kontrolera DualSense. Niestety, na ten moment nie wiemy, czy podobna wersja zadebiutuje na konsolach Xbox Series X|S.


Sprawdź także:
The Sinking City

The Sinking City

Premiera: 27 czerwca 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

The Sinking City to przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach detektywistycznych, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. Za jej opracowanie odpowiada studio Frogwares, od...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?