Remaster Diablo II ma być dzisiaj ogłoszony - i trafić na konsole

Kolejne plotki sugerują, że remaster Diablo II o podtytule Resurrected pojawi się na dzisiejszym streamie BlizzConline 2021. Gra ma zadebiutować na konsolach i PC-tach jeszcze w tym roku.

@ 19.02.2021, 15:14
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Remaster Diablo II ma być dzisiaj ogłoszony - i trafić na konsole

Dzisiaj o godzinie 23 czasu polskiego odbędzie się cyfrowa wersja imprezy BlizzConline 2021 - corocznego święta fanów takich marek jak Diablo, StarCraft czy WarCraft. Tym razem jednak, co sugeruje też odświeżona nazwa, z uwagi na panedemiczną sytuację przeniesiona do strefy online. Według różnych źródeł, Blizzard ma dziś zapowiedzieć remaster kultowego Diablo II, które - co ciekawe - trafi także na konsole.

Wczoraj do sieci trafiły kolejne informacje na temat potencjalnego wskrzeszenia Diablo II. Mowa tam jest o remake'u, co według dzisiejszego posta zamieszczonego na Reddicie jednego z wiarygodnych "insiderów", PracticalBrush12, nie jest do końca prawdą. Diablo II - z potencjalnym podtytułem Resurrected - ma być remasterem podobnym do StarCraft: Remastered. Rozgrywka zachowa swój oryginalny sznyt, a zmiany zostaną wprowadzone w oprawie wizualnej i dźwiękowej. Mowa jest m.in. dynamicznym oświetleniu, odświeżonych przerywnikach filmowych i teksturach (oraz oczywiście rozdzielczości), a także możliwości przełączania się w locie między oryginalna a zremasterowaną wersją grafiki.

Dodatkowo pojawić się mają takie usprawnienia jak automatycznie podnoszenie złota (które będzie można wyłączyć), zaawansowany system statystyk zbieranych przez grę, opcja kontrolowania postaci za pomocą pada oraz możliwość przenoszenia zapisów między różnymi konsolami. Właśnie - konsolami, ponieważ Diablo II: Resurected pojawi się najprawdopodobniej na Xboksie One, PlayStation 4, a także na sprzętach z tej generacji. Włącznie z Nintendo Switch - i to jeszcze w tym roku!

BlizzConline 2021 rozpocznie się dzisiaj, 19 lutego, o godzinie 23 naszego czasu. Stream zostanie uruchomiony na oficjalnym kanale Blizzarda m.in. na YouTubie.


Sprawdź także:
Diablo II

Diablo II

Premiera: 29 czerwca 2000
PC

Przenieś się do mrocznego świata Diablo II. Wybierz jedną z siedmiu postaci i wyrusz na przygodę swojego życia. Przed Tobą tajemnicze miejsca, niezapomniane przygody, pot...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?