Electronic Arts przejęło Codemasters - za 1,2 miliarda dolarów

Brytyjskie studio Codemasters oficjalnie trafiło do Electronic Arts - amerykańska korporacja przejęła wszystkie akcje dewelopera za około 1,2 miliarda dolarów.

@ 18.02.2021, 18:21
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Electronic Arts przejęło Codemasters - za 1,2 miliarda dolarów

Dopełniła się transfer studia Codemasters - do tej pory niezależnego, brytyjskiego dewelopera, znanego z takich dzieł jak serie Colin McRea, a później DiRT, GRID, a także gier na licencji F1. Finalnie Codemasters trafiło do firmy Electronic Arts - transakcja wyniosła około 1,2 miliarda dolarów.

Electronic Arts w ostatnim czasie "przepychało" się z 2K Games (własnością korporacji Take-Two) w sprawie przejęcia akcji Codemasters. Ostatecznie jednak, w połowie zeszłego miesiąca, Take-Two wycofało swoją ofertę, pozostawiając na polu bitwy wyłącznie EA. Dziś, 18 lutego, poinformowano media i graczy, że amerykański gigant w dziedzinie wirtualnej rozrywki ostatecznie kupił 100% akcji Codemasters za ok 8,3 dolara za każdą z nich - co opiewa na transakcję rzędu 1,2 miliarda dolarów.

Tym samym do katalogu Electronic Arts trafia kolejne studio stojące za rozwojem gier wyścigowych - nad marką Need for Speed oraz Burnout pieczę sprawuje Criterion Games, a w odwodzie jest też Ghost Games, które stało za kilkoma poprzednimi NFS-ami.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?