Resident Evil Village nie otrzyma polskiej wersji językowej

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Resident Evil Village nie otrzyma polskiej wersji językowej. Capcom nie zdecydowało się nawet na lokalizację w formie napisów. Potwierdza to polski wydawca, firma Cenega.

@ 18.02.2021, 11:17
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil Village nie otrzyma polskiej wersji językowej

Złe wieści dla osób oczekujących na premierę Resident Evil: Village. Okazuje się, że gra na polski rynek trafi w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Twórcy nie zdecydowali się na przyszykowanie żadnej lokalizacji, nawet w formie napisów. Nie znamy  powodu takiej decyzji.

Sytuacja wydaje się dość dziwna i lekko niezrozumiała, wszak poprzednia część, Resident Evil VII, a także odświeżone remake'i Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3, polską lokalizację posiadały - w formie kinowej (napisy). Tym razem podjęto jednak decyzję o braku implementacji polonizacji.

Sytuację potwierdza Cenega, dystrybutor Resident Evil: Village na Polskę:

"CENEGA: Światowy wydawca, firma Capcom, podjął decyzję o tym, by nie lokalizować REVIII na język polski." - wyjaśniają przedstawiciele wydawcy w informacji udzielonej portalowi PPE.

Data premiery Resident Evil: Village ustalona została na dzień 7 maja 2021.


Sprawdź także:
Resident Evil: Village

Resident Evil: Village

Premiera: 07 maja 2021
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które zn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   16:37, 18.02.2021
Rozumiem nie lokalizować gier niszowych, ale seria RE raczej do takich nie należy. Ciekawe czy będą dostępne japońskie głosy, bo w remake 2 i 3 oraz w część VII grałem właśnie tak Puszcza oko
0 kudosguy_fawkes   @   19:51, 18.02.2021
Dziwny mamy kraj - dubbingujemy popcorniakowe shootery na 5h i wypuszczamy w ogóle niespolszczone, ambitniejsze produkcje. Czyżby wydawca nie spodziewał się dużego zainteresowania na naszym rynku? Swoją drogą takie problemy w ogóle nie powinny się pojawiać w 2021 roku...
0 kudosGuilder   @   19:58, 18.02.2021
Zawsze chodzi wyłącznie o kasę. Najwyraźniej zyski z przewidywanej przez nich sprzedaży gry niespolszczonej, w porównaniu do spolszczonej, spadną mniej, niż wyniosą koszty tłumaczenia.
0 kudosMicMus123456789   @   13:49, 19.02.2021
Cytat: guy_fawkes
Dziwny mamy kraj - dubbingujemy popcorniakowe shootery na 5h i wypuszczamy w ogóle niespolszczone, ambitniejsze produkcje.


Może mają nas za barbarzyńców, których nie interesuje nic po za strzelaniem i przemocą xD Może myślą, że nie doceniamy wielowątkowej i skomplikowanej fabuły czy rozgrywki.
0 kudosguy_fawkes   @   15:48, 19.02.2021
To swoją drogą. ;) Mimo wszystko na pewno jednak chodzi o pieniądze CoD-a czy BF-a kupi i tak więcej ludzi.
0 kudosbalic87   @   11:09, 20.02.2021
Skandal !! Grę specjalnie kupię używaną żeby na mnie nie zarobili !! Zwykłe chamstwo i nic więcej bo wątpię żeby samo dodanie do gry polskich napisów wiązało się z jakimś wielkim wydatkiem !! Po prostu mają nas za prostaków nie umiejących nawet czytać co widać również po innych japońskich tytułach... Jak już zdecydują się na polską lokalizację to dadzą dubbing i to bez żadnego problemu !! Widocznie dla nich Polacy to analfabeci i nie ma co ich męczyć napisami :]
Dodaj Odpowiedź