Metro Exodus - premiera aktualizacji dla next-genów nastąpi wiosną; twórcy przygotowują też rozszerzone wydanie dla PC

Deweloperzy ze studia 4A Games pracują obecnie nad specjalną - darmową - aktualizacją Metro Exodus do wersji dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S. Posiadacze PC dostaną też rozszerzone wydanie Metro Exodus, uzupełnione m.in. o ray-tracing.

@ 15.02.2021, 19:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Metro Exodus - premiera aktualizacji dla next-genów nastąpi wiosną; twórcy przygotowują też rozszerzone wydanie dla PC

4A Games pracuje od jakiegoś czasu nad aktualizacją dla Metro Exodus, mającą dostosować je do konsol nowej generacji. Jako że deweloperzy poczynili już odpowiednie postępy w pracach nad projektem next-genowego updatu, postanowili się podzielić z nami garścią szczegółów na jego temat. Dowiedzieliśmy się między innymi jakie efekty specjalne będziemy mogli podziwiać podczas przemierzania wirtualnego świata.

Na obu konsolach next-genowych, czyli na PS5 oraz Xboksie Series X bawić będziemy się w rozdzielczości 4K oraz z płynnością 60 klatek na sekundę. Twórcy obiecują też wsparcie dla technologii śledzenia promieni (ray-tracing), a także krótkie czasy wczytywania danych, opcję do zmiany pola widzenia oraz znacznie poprawione modele i tekstury. Dzięki temu wszystkiemu projekt powinien prezentować się bardzo dobrze. Skorzysta on też z możliwości kontrolerów DualSense.

Jeśli chodzi o Xboksa Series S, oprawa będzie oczywiście mniej imponująca. Dostaniemy w tym przypadku rozdzielczość 1080p oraz niezdefiniowaną póki co liczbę klatek na sekundę. Także w tym przypadku będziemy mogli podziwiać ray-tracing, zostanie on bowiem wykorzystywany do generowania oświetlenia. Jako że Xbox Series S jest stosunkowo słabą konsolą, część opcji dostępnych na PS5 oraz Xboksie Series X będzie tu niewidoczna.

Posiadacze Metro Exodus w wersjach dla konsol obecnej generacji aktualizację next-genową mają otrzymać całkowicie za darmo. Co ciekawe, rozszerzone i usprawnione wydanie gry będzie też dostępne dla posiadaczy komputerów osobistych. Będzie ono wykorzystywać ray-tracing, DLSS 2.0, a także wiele innych zaawansowanych technik generowania obrazu.

Premiera aktualizacji next-genowej, a także wydania rozszerzonego dla PC zaplanowana została na wiosnę bieżącego roku. na razie niestety nie znamy konkretnego terminu. Póki co pamiętajcie, żeby przed zakupem Metro Exodus zerknąć na jego wymagania sprzętowe, a podczas zabawy konsultować się z naszym w pełni darmowym poradnikiem. Jeśli nie jesteście zdecydowani co do zakupu, spójrzcie na naszą recenzję.


Sprawdź także:
Metro Exodus

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   09:07, 16.02.2021
A coś więcej o wersji PC? Czy dla posiadacza GTX 1070 będzie to miało znaczenie? Czy to tylko Raytracing? Przymierzam się do ponownego ogrania i nie wiem czy czekać...