Resident Evil: Village czerpie inspirację z Resident Evil 4

Twórcy Resident Evil: Village postanowili powrócić do jednej z najlepszych odsłon cyklu, Resident Evil 4.

@ 15.02.2021, 13:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil: Village czerpie inspirację z Resident Evil 4

Resident Evil: Village z tygodnia na tydzień wygląda coraz ciekawiej. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, nowy projekt firmy Capcom przypominać ma pod wieloma względami jedną z najlepszych odsłon popularnego cyklu, Resident Evil 4. Na to przynajmniej wskazują wypowiedzi jego producenta, Petera Fabiano, który wziął niedawno udział w wywiadzie dla Oficjalnego Magazynu PlayStation.

Z wypowiedzi Fabiano wynika, że Resident Evil: Village czerpie inspiracje z Resident Evil 4. Chodzi w tym przypadku między innymi o wioskę, mroczny zamek, inwentarz, pojedynki z przeciwnikami, postać handlarza oraz ogólny klimat horroru. Na szczęście nie mamy tu do czynienia z kopią rozwiązań sprzed lat, a jedynie odpowiednim spożytkowaniem pomysłów, które kiedyś po prostu dobrze się sprawdziły. Także i tym razem powinny więc działać podobnie.

"Zobaczycie, że sporo inspirowaliśmy się Resident Evil 4", powiedział Fabiano. "Ekipa włożyła mnóstwo starań w to, by stworzyć coś autentycznego. Jest mnóstwo niespodzianek, które ciągle będą podnosić Twój puls; gracze znajdą tu balans pomiędzy walką, eksploracją oraz rozwiązywaniem łamigłówek". Każdego z wymienionych elementów ma być więcej, bo gra będzie "sporo większa" od Resident Evil VII, co wcześniej potwierdzili twórcy.

Data premiery Resident Evil: Village zaplanowana została na dzień 7 maja bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Resident Evil: Village

Resident Evil: Village

Premiera: 07 maja 2021
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które zn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?