Producent Resident Evil: Village zdradza dlaczego ponownie gramy jako Ethan Winters

W Resident Evil: Village głównym bohaterem jest Ethan Winters z Resident Evil VII. Dlaczego nie wybrano np. Chrisa Redfielda?

@ 14.02.2021, 12:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Producent Resident Evil: Village zdradza dlaczego ponownie gramy jako Ethan Winters

Resident Evil: Village to kolejna odsłona niebywale popularnego cyklu survival horrorów. Projekt pozwoli nam się ponownie wcielić w Ethana Wintersa, czyli bohatera, którego poznaliśmy podczas grania w Resident Evil VII. Dlaczego twórcy nie zdecydowali się na powrót do jednego z bardziej charakterystycznych i znanych herosów? Kwestię tę postanowił poruszyć producent Resident Evil: Village, Peter Fabiano, w rozmowie z Official PlayStation Magazine.

W trakcie wywiadu Fabiano powiedział, że sprawa była raczej prosta. Twórcom bardzo spodobała się postać Ethana, gdy skończyli opracowywanie Resident Evil VII. Ethan nie był też postacią drugoplanową, ale główną. To na nim skupiała się opowieść "siódemki" i deweloperzy chcieli ją kontynuować. Sukces gry sprawił też, że nie było potrzeby zmieniania protagonisty, bo się po prostu sprawdził.

"Obmyślanie i planowanie było czymś, co spędzało sen z powiek deweloperom pod koniec przygotowywania Resident Evil VII: Biohazard. Ekipa przywiązała się do Ethana, jako postaci, więc wiedzieliśmy, że chcemy kontynuować jego opowieść. Chcieliśmy, aby gracze doświadczyli gry oczami protagonisty Ethana Wintersa. To w końcu kontynuacja Resident Evil VII: Biohazard. Dzięki temu nasza wizja jest spójna. A ponieważ bezustannie dzielimy się informacjami w ekipach Resident Evil, pomogło nam to obmyślić najlepszy survival horror w historii", powiedział Fabiano.

Data premiery Resident Evil: Village została zaplanowana na 7 maja bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Resident Evil: Village

Resident Evil: Village

Premiera: 07 maja 2021
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które zn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?