Gwiezdne Wojny od Ubisoftu są we wczesnej fazie projektowania

Zbyt szybko nie poznamy daty premiery. Nie zobaczymy też materiałów promocyjnych projektu.

@ 11.02.2021, 14:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Gwiezdne Wojny od Ubisoftu są we wczesnej fazie projektowania

Ubisoft podsumowywał niedawno swoje najnowsze wyniki finansowe, a podczas konferencji dla inwestorów szef finansów spółki, Frederick Duguet, poruszył także kwestie projektów dopiero opracowywanych. Słów kilka powiedział on m.in. na temat projektu, którego akcja toczyć będzie się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za którego powstanie odpowiada studio Massive, czyli ekipa, dzięki której dostaliśmy cykl The Division.

Duguet powiedział w trakcie konferencji, że nowy projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, a to oznacza, że zbyt szybko nie zobaczymy żadnych materiałów promocyjnych, a premiera to jeszcze odleglejszy temat. "Nie ujawniliśmy żadnych konkretnych terminów", powiedział Duguet. "Gra jest we wczesnej fazie powstawania, więc musimy poczekać nieco dłużej, aby mówić coś na temat ewentualnych terminów".

Trzy grosze dołożyli też Yves Guillemot, szef Ubisoftu, oraz Julien Gerighty pełniący rolę dyrektora kreatywnego Massive Entertainment. Powiedzieli oni, że są bardzo podekscytowani ze względu na okazję jaką otrzymali. Cieszy ich też niezmiernie to, że nowy projekt będzie częścią nowego kanonu Star Wars.

"Galaktyka Gwiezdnych Wojen jest wspaniałym źródłem motywacji dla naszych ekip, dzięki czemu mogą wprowadzać innowacje i popychać granice naszego medium. Tworzenie nowych światów, postaci oraz opowieści, które będą częścią świata Star Wars to fantastyczna okazja dla nas. Jesteśmy podekscytowani tym, że studio Ubisoft Massive pracuje blisko z Lucasfilm Games, aby stworzyć oryginalną przygodę Star Wars, która jest inna od tego, co zostało opracowane do tej pory", powiedział Guillemot.

"To świat, który kochamy i w którym chcemy przygotować wyśmienitą grę zarówno dla starych, jak i nowych fanów uniwersum, chcących wyruszyć w ekscytującą i porywającą przygodę, mogącą z nimi zostać na lata", dodał Gerighty.

Oczywiście nie sposób powiedzieć czym zajmuje się studio Massive, ale przyglądając się wypowiedzi Juliena Gerighty, szczególnie ostatnim jej fragmentem, można przypuszczać, że ekipa przygotowuje coś przypominającego The Division. Najpewniej będzie to więc looter shooter w uniwersum Gwiezdnych Wojen, który będzie z nami "na lata". Czysto singlowe doświadczenie raczej nie zostałoby określone tymi słowami.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:57, 11.02.2021
Będzie Assassins Creed: Force...
0 kudoslogan23   @   22:07, 11.02.2021
Cytat: petrucci109
Będzie Assassins Creed: Force...
Niech moc będzie z wami Asasyni.