Gran Turismo Sport ciągle zdobywa nowych graczy

Sony chwali się dużą liczbą graczy, spędzających wolne chwile z Gran Turismo Sport.

@ 10.02.2021, 12:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Gran Turismo Sport ciągle zdobywa nowych graczy

Gran Turismo Sport nie było tak popularne i rozchwytywane, jak poprzednie odsłony cyklu. Nie oznacza to jednak, że przedsięwzięcie nie przyciąga do siebie graczy. Wręcz przeciwnie. Nowe osoby rejestrują się do wirtualnego świata ścigałki Polyphony Digital regularnie, a efekt jest taki że w trakcie minionego roku do wirtualnej kierownicy zasiadło ponad milion dodatkowych osób.

Szef Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, rozmawiał niedawno z redakcją japońskiego magazynu Octane. W trakcie wywiadu potwierdził on, że w Gran Turismo Sport zagrało do tej pory ponad 9,5 mln graczy, co jest oczywiście bardzo dobrym wynikiem. Warto też wspomnieć, że w lutym 2020 roku była mowa o 8,2 mln wirtualnych kierowców, co daje spory skok w ostatnich 12 miesiącach.

Gran Turismo Sport dostępne jest ekskluzywnie na PlayStation 4, a za sprawą wstecznej kompatybilności także na PlayStation 5. Jeśli chodzi o projekt przygotowany z myślą o nowej generacji Sony, Japończycy przygotowują obecnie Gran Turismo 7. Jego premiera zaplanowana została na bieżący rok, a jeśli chodzi o założenia, ma on przypominać mocniej pierwsze cztery odsłony popularnego cyklu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?