Remastery serii GTA? Na razie nie, ale GTA V sprzedało się w ponad 140 mln egzemplarzy

Take Two ujawnia najnowsze wyniki sprzedaży Grand Theft Auto V.

@ 09.02.2021, 15:10
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Remastery serii GTA? Na razie nie, ale GTA V sprzedało się w ponad 140 mln egzemplarzy

Firma Take Two ujawniła w najnowszym raporcie finansowym kolejne rekordy dotyczące Grand Theft Auto V. Jak się okazuje, najnowsze wyniki sprzedaży (do grudnia 2020) dla tej gry kształtują się na poziomie astronomicznej liczby - 140 mln opchniętych egzemplarzy!

Co jednocześnie warte odnotowania, w roku 2020 sprzedało się najwięcej egzemplarzy GTA V od debiutanckiego roku. Jedynie w 2013 roku, gdy tytuł po raz pierwszy trafił na sklepowe półki, gracze sięgali po przygody Mike'a, Trevora oraz Michaela chętniej. Nie wiadomo jednak czy w wynik ten nie obejmuje też darmowych kopii, które rozdawano w maju na łamach Epic Games Store - być może Rockstar wliczyło do sukcesu także te darmowe kopie.

Bardzo dobrze sprzedaje się też inny hit od amerykańskiego wydawcy - Red Dead Redemption 2. Do grudnia 2020 w przygody Arthura Morgana zagrało aż 36 mln graczy. Nieźle poradziło sobie też Borderlands 3 - z 12 mln sprzedanych egzemplarzy.

Korzystając z okazji, inwestorzy zapytali włodarzy Take Two czy nie planują może przygotować remasterów lub remake'ów którejś odsłony Grand Theft Auto - zważywszy na ogromną popularność cyklu. Odświeżone części mogłyby przy okazji zachęcić nowych graczy do zapoznania się z serią.

Strauss Zelnick, CEO Take Two, odpowiedział jednak jedynie, że o ile faktycznie jest to "świetne i dające do myślenia pytanie", tak na razie nie ma niczego do dodania w tym temacie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:03, 09.02.2021
Czasem mam wrażenie, że innego GTA niż piątka już nie zobaczymy.
0 kudosLucas-AT   @   16:36, 09.02.2021
Cytat: MicMus123456789
Czasem mam wrażenie, że innego GTA niż piątka już nie zobaczymy.ObrazekSmutne, ale prawdziwe. 8 lat, a tu nawet nie ma trailera GTA 6. I szczerze, nawet nie chce mi się czytać tych plotek, które będą nas teraz męczyć przez kolejne lata. Nie mogę im też wybaczyć tego, że anulowali rozszerzenie do trybu fabularnego.

GTA Online nawet nie myśli by zwolnić. O sile tego trybu niech świadczy fakt, że wersja na PS3 i X360, która już od lat nie jest aktualizowana, nadal ma sporo graczy na serwerach i można grać.