Battlefield 6 zaoferuje dynamiczną i zrealizowaną na niespotykaną skalę destrukcję otoczenia

Zniszczyć będziemy mogli praktycznie każdy budynek, a ponadto na wiele różnych sposobów. Battlefield 6 dostanie też jakiś tryb free-to-play, prawdopodobnie Battle Royale.

@ 08.02.2021, 15:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 6 zaoferuje dynamiczną i zrealizowaną na niespotykaną skalę destrukcję otoczenia

Tegoroczna jesień będzie na pewno pełna emocji dla fanów wieloosobowych shooterów. Pomijając premierę kolejnego Call of Duty - wszak to rokroczna pozycja w kalendarzu - otrzymamy też Battlefield 6 od DICE oraz Electronic Arts. Mimo że na temat nowego projektu nie wiemy praktycznie nic, z nowych doniesień wynika, że jest na co czekać. Jest bowiem szansa na prawdziwie next-genową pierwszoosobową strzelankę.

Za nowe plotki odpowiada niejaki Tom Henderson. Wielokrotnie publikował on nieoficjalne informacje dotyczące cyklu Battlefield, a jako że większość znajdowała później odzwierciedlenie w rzeczywistości, można założyć, że i tym razem może być podobnie. Wszelkie nowe pogłoski - w tym całkiem sporo na temat możliwości silnika graficznego - Henderson zebrał w dostępnym poniżej materiale filmowym.

Z informacji wynika, że Battlefield 6 rozszerzy znacząco destrukcję otoczenia, czyli element rozpoznawczy cyklu. Dzięki wydajności konsol obecnej generacji, spustoszenie siać będziemy na niespotykaną skalę. Praktycznie każdy budynek na mapie ma być zniszczalny, jedynie te, które będą w jakiś sposób powiązane z fabułą, tudzież celami rozgrywek, będą częściowo odporne na ostrzał. Destrukcja ma być dynamiczna, zmieniając się w zależności od naszych działań.

Henderson twierdzi również, że w Battlefield 6 powrócą czteroosobowe drużyny, a każda z nich będzie mogła być częścią większej jednostki. Przystępując do zabawy wybierać będziemy spośród czterech klas: szturmowca, inżyniera, wsparcia oraz rozpoznania. Każda będzie miała unikatowe wyposażenie oraz perki, wpływające na rozgrywkę. Co ciekawe, tryb potyczek wieloosobowych - przynajmniej w części - będziemy mogli sprawdzić całkowicie za darmo. ma to być coś podobnego do Call of Duty: Warzone, więc przygotujcie się na Battle Royale.

Na potrzeby Battlefield 6 przygotowane zostaną przepustki sezonowe, a każdy sezon zawartości trwać ma od 8 do 10 tygodni. W tym czasie gracze otrzymywać będą różnej maści kosmetyczne dodatki, zmieniające wygląd postaci, tudzież broni. Rywalizacja odbywać się będzie nie tylko w ramach jednej platformy, ale cross-platformowo oraz cross-generacyjnie. Zasadniczo każdy będzie mógł walczyć z każdym.

Battlefield 6 nie ma jeszcze daty premiery, ale wiadomo jest, że trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Trzymamy oczywiście kciuki za to, by nie było poślizgów, a wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:31, 09.02.2021
Ostatnio pełen poziom destrukcji widziałem jedynie w bad company 2 i tam silnik graficzny też jakoś dawał radę i nie wiem dlaczego zrezygnowano z niego w następnych odsłonach serii.