Cyberpunk 2077 otrzymuje hotfix 1.12 - hakerzy już nie przejmą Waszego komputera

W grze wykryto lukę, przez którą ktoś mógł zainfekować naszego peceta.

@ 05.02.2021, 18:14
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Cyberpunk 2077 otrzymuje hotfix 1.12 - hakerzy już nie przejmą Waszego komputera

Studio CD Projekt RED obecnie nadal pracuje w pocie czoła nad załataniem gry Cyberpunk 2077. Oprócz większych patchów eliminujących błędy dotyczące misji czy animacji, właśnie wydano hotfix 1.12 usuwający krytyczną lukę w kodzie, przez którą nasz komputer mógłby zostać zainfekowany przez hakerów.

Luka ta występowała w plikach typu DLL, z których korzysta gra. Przez jej występowanie hakerzy mogli zdalnie dostać się do naszego komputera, przy użyciu plików zapisu stanu rozgrywki, zwanych potoczenie save'ami. Problem okazał się prosty do wyeliminowania, a odkryli go sami gracze (ci bardziej dociekliwi) i zgłosili do CD Projekt RED - studio szybko przygotowało stosowną aktualizację.

Kilka dni wcześniej autorzy gry przestrzegali przed korzystaniem z modyfikacji lub cudzych stanów zapisu rozgrywki, przynajmniej do momentu wydania łatki. Skoro jest już ona gotowa, to najwyraźniej komunikat ten nie jest już aż tak pilny, choć wiadomo - lepiej mimo wszystko nie korzystać z nieoficjalnych plików z mało sprawdzonych źródeł.

Hotfix 1.12 dostępny jest naturalnie jedynie na PC. W tej chwili zespół CD Projekt RED dłubie nad kolejnym dużym patchem, oznaczonym numerkiem 1.2. Powinien on pojawić się na serwerach jeszcze w lutym, a jednym z jego założeń ma być poprawa płynności działania Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosCVBPS   @   10:34, 06.02.2021
Dobrze, że Redsi szybko reagują ale na pewno znajdą się tacy, co będą narzekać.